Šok za Gorenje, obrambo naslova začeli z dvema porazoma

Rokomet 19. Sep 202118:30 > 19:06 0 komentarjev
Rokometaši Gorenja po porazu v Škofji Loki. Foto: RK Gorenje Velenje.

Rokometaši Urbanscapa Loke so v 2. krogu lige NLB pripravili prvo veliko presenečenje sezone in premagali velike favorite Gorenje iz Velenja (28:26). Branilci naslova so tako v sezono startali z dvema zaporednima porazoma, potem ko so jim v prvem krogu mero vzeli že Trebanjci (29:35). Slednji so ta krog brez težav slavili v Dobovi, Celjani pa so visoko v gosteh ugnali Jeruzalem Ormož (27:39).

Škofjeločani so uprizorili prvovrstno senzacijo in na kolena položili državne prvake iz Velenja. Za gorenjsko ekipo je to druga zmaga v nizu, saj je pred tednom dni na uvodu sezone slavila v Ormožu, zasedba iz Šaleške doline pa je doživela že drugi poraz, potem ko je v prvem krogu klonila v Trebnjem.

Na Gorenjskem se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. V tem neizprosnem boju so bili za odtenek boljši Škofjeločani, ki so bili v prvem polčasu bolj ali manj vseskozi v vodstvu, njihova prednost pa ni znašala več kot dva gola.

Izbranci domačega trenerja Jureta Šterbucla so še bolj odločno zaigrali v drugem polčasu, ko so gostom povzročili silne težave in v 45. minuti povedli za štiri gole (21:17). V končnici tekme so Velenjčani skušali uprizoriti preobrat, a so Škofjeločani odbili vse njihove napade. V prelomnih trenutkih so igrali zbrano in preudarno ter tekmo mirno pripeljali do končne zmage.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Darko Cingesar z osmimi, v gostujoči pa je blestel Matic Verdinek s 14 goli. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Dobovo, škofjeloška pa bo gostovala pri LL Grosist Slovanu.