Srbski urok je končan, velika zmaga hrabrih Slovenk!

Rokomet 8. Nov 202219:33 0 komentarjev

Po štirih zaporednih porazih na velikih tekmovanjih je padla tudi Srbija. Lepo napolnjena dvorana Zlatorog v Celju je pozdravila veliko zmago slovenske ženske rokometne reprezentance, ki je na odločilni tekmi za uvrstitev v drugi krog po preobratu v drugem polčasu strla varovanke nekdanjega slovenskega selektorja Uroša Bregarja. Slovenija po zmagi s 27:24 v nadaljevanje tekmovanja nosi dve točki. Diši po boju za medalje!

Evropsko prvenstvo, predtekmovanje, skupina B

Slovenija – Srbija 27:24

Že začetek tekme je nakazal precejšnjo mero živčnosti v obeh zasedbah. Ne Slovenkam ne Srbkinjam ni steklo v napadu, po šestih minutah je bil tako izid 1:1, oba zadetka sta padla z razdalje oziroma iz neizdelanih akcij. V naslednjih petih minutah so se strelke na obeh straneh razigrale, po natanko desetih minutah pa so za zadetek povedle gostje, ko je s krasnim lobom zadela Sanja Radosavljević.

Srbkinje pobegnile, Slovenke lovile, ujele, a nato popustile

V nadaljevanju prvega polčasa je srbski napad deloval bolje od slovenskega, a sta na srečo naše izbrane vrste stik z nasprotnicami z individualnimi potezami ohranjali Ana Gros in Elizabeth Omoregie. A jasno je bilo, da na ta način Slovenke ne bodo uspele konkurirati Srbkinjam, ki so po seriji uspešnih obramb in napadov v 17. minuti povedle za štiri (7:11).

A Slovenke so strnile svoje vrste, počasi začele topiti prednost gostij in v 26. minuti po zadetku Tjaše Stanko znižale na 12:13. Slednja je po dveh zaporednih obrambah Amre Pandžić s krasnim zadetkom izid izenačila na 13:13. A žal je nato varovankam Dragana Adžića znova padla zbranost in Srbija je na odmor odšla s prednostjo 13:15. Najučinkovitejša strelka polčasa? Sanja Radosavljević s štirimi zadetki, Ana Gros je za Slovenijo dosegla tri.

Hiter preobrat in nato slovenska lekcija tekmicam

Drugi polčas so sicer z zadetkom Marije Petrović odprle Srbkinje, a sledila je serija treh zadetkov Slovenk, razigrala se je Elizabeth Omoregie in izid je bil po šestih minutah drugega polčasa poravnan na 15. Formo iz zaključka prvega polčasa je v nadaljevanje prenesla Amra Pandžić, ki je postajala nočna mora gostujoče zasedbe.

Slovenija je sploh prvič na tekmi povedla v 39. minuti (17:16), ko je z razdalje znova srbsko mrežo razparala Ana Gros. Gostjam se je popolnoma ustavilo v napadu, zapravljale so priložnost za priložnostjo, na drugi strani pa je Gros še naprej slovenski voz peljala proti pomembni, pomembni zmagi. Ko se ji je pri projektilih z razdalje znova pridružila še Omoregie, je srbski reprezentanci začela teči voda v grlo.

Začela se je tekma “gol za gol”, ki pa so jo po zaslugi izvrstne obrambe dobivale Slovenke. Srbkinje so imele ogromno težav v napadu, svoje je naredila tudi nervoza in osem minut pred koncem, ko je za 24:21 s sedmih metrov zadela Tamara Mavsar, je močno zadišalo po slovenski zmagi. V zaključku tekme so Adžićeve varovanke pokazale tudi veliko mero zbranosti in osredotočenosti. Pritiska velike zmage se niso ustrašile, igra Srbije je povsem razpadla in gostje so šele v zaključku zgolj nekoliko omilile poraz. Nagrada za hrabrost Slovenk? Velika zmaga s 27:24 in uvrstitev v drugi krog Evropskega prvenstva!