Tina Trstenjak iz Budimpešte odhaja s srebrno kolajno

SK Fight 31. Avg 201715:24 > 15:36
Getty Images

Aktualna olimpijska, svetovna in evropska prvakinja Tina Trstenjak se je na judoističnem svetovnem prvenstvu v Budimpešti (kategorija do 63 kg) okitila s srebrno kolajno.

Tina Trstenjak se je v popoldanskih bojih najprej v polfinalu pomerila s Kitajko Junšja Jang, ki je vse svoje današnje štiri dvoboje pred tem duelom dobila predčasno z iponom in po osmih minutah vendarle strla njen odpor.

V finalu je Trstenjakovo pričakala stara znanka, Francozinja, Clarisse Agbegnenou, s katero sta se doslej pomerili osemkrat, s 5-3 pa je vodila 27-letna Celjanka. Nazadnje je temnopolto Francozinjo premagala letos v Parizu na Grand Slamu.

Tina je v prvih minutah hitro nabrala dve kazni za neaktivnost (šido), pri tretji so sodniki zadevo pregledali in potrdili neaktivnost, zato je šla zmaga Agbegnenoujevi, ki je tako slovensko športnico leta 2016 ugnala prvič po seriji petih zaporednih porazih.

Članica celjskega kluba Sankaku ki je nastopala z zlato startno številko najboljše na svetu, je bila po pravilih mednarodne zveze v prvem krogu prosta, nato pa na poti do finala premagala Španko Cristino PerezCabano, Avstrijko Magdaleno Krssakovo, Britanko Amy Livesey in Kitajko Junšja Jang.

Glavni cilj slovenske reprezentance pred SP – osvojiti vsaj eno kolajno – je tako izpolnjen, pa čeprav Trstenjakova ni ubranila naslova svetovne prvakinje v svoji kategoriji.