Slovo boksarja z eno zmago na 76 dvobojih

SK Fight 13. Dec 20249:08 0 komentarjev
Foto: Print screen

Pred kratkim je preminil 37-letni boksar Genadij Krajevskij, bolj znan pod vzdevkom "Baltic Bomber", ki je živel v Liverpoolu. Latvijec je v karieri vpisal eno samo zmago na 76 dvobojih.

“Bombarder iz Baltika je bil reden gost v kotih za gostujoče boksarje v regiji Midlands. Vselej je bil oseba, s katero je bilo v zadovoljstvo biti v družbi v ringu ali izven njega,” je ob prehitrem slovesu Genadija Krajevskega zapisal Britanski boksarski odbor.

Čeprav je v svoji šest let dolgi karieri vpisal vsega eno samo zmago, se je v ringu med drugimi srečal tudi z nekaterimi zvenečimi imeni kot so Bob Ajisafe, Tommy Fury in Bradley Rea. Krajevskij je brez boksarske licence ostal avgusta po porazu proti Leviju Vauhanu, kasneje pa kmalu tudi uradno končal profesionalno kariero.

“Ta trenutek je bil neizbežen,” je dejal njegov menedžer Kevin Maree in se dopolnil: “Pri 36-letih in po 76-ih borbah, v celoti sprejemamo odločitev odbora. Delal sem s številnimi boksarji, toda Genadij je bil poseben. Njegov entuziazem in ljubezen do tistega, kar je počel, je bila neverjetna. Nikoli ni postavljal vprašanj, kdo, kje in koliko, samo rekel je: ‘Hvala, šef, pridem.'”

Čeprav v ringu ni bil posebej uspešen, je bil Krajevski priljubljena figura na otoški boksarski sceni, njegovi začetki v Angliji pa so bili vse prej kot obetavni. “Baltic Bomber” je v London prišel pri 21-letih skupaj s prijateljem. “Na začetku je bilo neverjetno,” je Krajevski dejal aprila v intervjuju za Boxing News in dodal: “Toda kmalu sva se znašala v groznih pogojih. Nisva živela, temveč sva se preživljala. Živela sva v zapuščeni hiši brez elektrike, spala sva na plesnivih vzmetnicah, zbujala sva se zaradi mraza in kradla hrano, saj ni bilo druge rešitve.”

Po kratkem obdobju v Londonu, se je Krajevski preselil v Liverpool, kjer se je hitro postavil na noge. Sprva se je zaposlil v trgovini, kasneje pa se podobno kot v domovini znova začel ukvarjati z boksom. Po uspešnih predstavah v amaterskih vodah, mu je Shea Neary svetoval, da postane tako imenovani “journeyman”. Torej človek, ki v boksu ponudi priložnost mladim boksarjem, da napredujejo.

Počutil sem se kot superzvezdnik

Litvanec je vrhunec kariere doživel februarja, ko je po sodniški odločitvi premagal Ryana Brotena. “Počutil sem se kot superzvezdnik. Ne spomnim se, kdaj sem se nazadnje tako počutil. Težko je zmagati, sploh proti fantom, ki so osvajali državne naslove. Toda vselej sem se boril z najboljšimi.”

Več kot očitno bo duh Krajevskega ostal v prepotenih boksarskih telovadnicah v Liverpoolu, saj ob njegovem prehitrem slovesu ne (z)manjka lepih besede o njegovem pozitivnem karakterju. “Eden od najbolj veselih in najljubših boksarjev, ki sem jih spoznal. Njegov scouse-litvanski naglas je bil prepoznaven. Bil je poseben in nikoli ga ne bomo pozabili. Boks je izgubil velikega človeka,” je dejal nekdanji boksar in sodnik Poochi Van Poetsch.

Z izbranimi besedami se je od svojega nekdanjega varovanca posvetil tudi menedžer Maree: “V ringu je bil pravi bojevnik, utelešenje športnega duha z osebnostjo, ki je osvojila vsakogar. Izven ringa se je soočal z izzivi, ki jih številni niso mogli videti. Njegova neverjetna moč in odpornost so skrivale notranje borbe, ki so bile pogosto neopazne. Njegova zgodba nas opozarja na pomembnost psihičnega zdravja in na to, kako pomembno je izražati podporo eden drugemu. Pogrešali te bomo, Genadij, naš dragi prijatelj. Upam, da si našel mir, ki si ga zaslužiš.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!