Urška Gazvoda in Tina Baloh srebrni na evropskih igrah

SK Fight 2. Jul 202315:57 0 komentarjev

Slovenska tekmovalka v kikboksu Urška Gazvoda je v finalu v lahkem kontaktu do 60 kg osvojila srebrno medaljo na evropskih igrah. V finalu v Myslenicah jo je po točkah z 2:1 ugnala Italijanka Luna Mendy. Srebrna je bila tudi Tina Baloh, ki je v finalu v boju za zlato z 10:9 ugnala Italijanka Domenica Angelino.

Mendy je bila po sodniških odločitvah nekaj boljša od Gazvode v prvi rundi ter z nekaj večjo prednostjo v drugi. V tretji pa je zmaga nihala enkrat na eno, drugič pa na drugo stran, a je na koncu sodnik v ringu dvignil roko italijanski borki.

“Pričakovala sem težko borbo. Z Italijansko sem se namreč pomerila že lani na evropskem prvenstvu. Ta dvoboj na teh igrah je bil z moje strani neprimerno boljši, več sem pokazala, a mi je na koncu malo zmanjkalo do zmage,” povedala Gazvoda.

“Izenačeno je bilo posebej v tretji rundi, a je na koncu pripadla tekmici. Je pa bilo to tekmovanje za vse nas neprecenljiva izkušnja, saj smo prvič sodelovali na evropskih igrah,” je dodala Gazvoda. Petindvajsetletna Mariborčanka končuje višjo šolo za živilstvo in prehrano, zaposlena pa je v zavarovalnici Generali.

Napet dvoboj do samega zaključka

Prva runda se je končala z 1:1, ko sta finalistki v istem napadu obe osvojili po točko. Po napadu Italijanke dobro minuto pred koncem druge runde je v njej prvo točko osvojila Baloh, a se je ta del dvoboja z izmenjavo točk ob koncu končal nedoločeno s 4:4.

Odločala je tretja runda. Dolgo je bolje kazalo Urški Baloh. V začetku zadnje minute je še vedno vodila z 9:6. Domenica Angelino pa je naprej izenačila, deset sekund pred koncem pa povedla z 10:9 in Slovenki je zmanjkalo časa, da bi pozlatila srebro.