Avstralci in Italijani izločili domačine, Kanada deluje zastrašujoče (VIDEO)

Košarka 29. Avg 202317:42 > 17:45 0 komentarjev
Giddey

S petim dnem na svetovnem prvenstvu se končuje prvi del šampionata v skupinah A, D, E in H. S tem se tudi poslavljata obe domači reprezentanci. Avstralci so bili namreč s 109:89 boljši od Japoncev, Italijani pa z 90:83 od Filipincev. Nemčija je po slabi uvodni četrtini ugnala Finsko (101:75) in v skupini E zanesljivo osvojila prvo mesto. S Slovenijo se bosta tako v drugem krogu udarili reprezentanci Nemčije in Avstralije.

Angola je proti Dominikanski republiki grozila vse do konca (slabe tri minute do konca je bil izid izenačen), a so košarkarji iz Srednje Amerike vendarle ostali stoodstotni. Do prve zmage na šampionatu pa je vendarle prišla Francija, ki je bila na koncu boljša od Libanona.

Avstralci so na dvoboju za napredovanje ugnali Japonce s 109:89, v naslednjem skupinskem delu pa zdaj čakajo tudi na slovenske reprezentante. Prvi strelec tekme je bil sicer reprezentant Japonske Josh Hawkinson s 33 točkami, pri Avstralcih pa sta blestela Josh Giddey (26 točk in 11 asistenc) in Xavier Cooks (24 točk in 16 skokov).