Aljaž Bedene proti vročemu Kordi

ATP 20. Apr 202111:54 > 13:04 1 komentar
Aljaž Bedene
Aljaž Bedene (Foto: GiampieroxSposito/PentaxPress)

Na programih Sportkluba najboljši slovenski teniški igralec, danes ob 19.00 v boj za drugi krog turnirja v Beogradu ATP 250

Tako počasnih pogojev pa že dolgo ne,” je v pogovoru povedal Aljaž. Razmere v Beogradu so res bolj poznojesenske, temperatura pod 10 stopinjami celzija in ogromno dežja. Hočeš nočeš pogoji izjemno spominjajo na lanskoletni Roland Garros, kjer je Sebastian Korda, današnji Bedenetov nasprotnik, odigral zelo dobro in prišel vse do osmine finala.

Igrišče za trening smo imeli na voljo zgolj 30 minut, še sreča, da sem včeraj nastopil v kategoriji dvojic,” je povedal Bedene, ki bo v današnjem obračunu poizkušal izkoristiti svoje izkušnje iz leta 2012, ko je v Beogradu prišel prek kvalifikacij v glavni del turnirja in nato izgubil v osmini finala proti Davidu Nalbandianu, včeraj pa napredoval v drugi krog ATP turnirja 250, v paru z Indijcem Divijem Sharanom.

Dvajsetletni Korda je odkritje letošnje sezone in bo velik test za Slovenca, saj je letos zabeležil 10 zmag in izgubil zgolj 4 obračune ter prvič v karieri prišel v elitno stoterico, trenutno se nahaja na 66. mestu svetovne teniške lestvice. Za Američana, čigar oče Peter Korda je osvoji OP Avstralije leta 1998, bo to prvi nastop letos na pesku, Aljaž pa se je na svoji najljubši podlagi predstavil na Sardiniji, kjer je izgubil v četrtfinalu proti Taylorju Fritzu.

Obračun si boste lahko ogledali ob 19.00 uri na programih Sportkluba.