Anderson boljši od Thiema na Zaključnem Mastersu

ATP 11. Nov 201817:28 > 17:39
Getty Images Sport, Julian Finney

Južnoafriški tenisač Kevin Anderson je premagal Avstrijca Dominica Thiema v prvem krogu skupine Lleytona Hewitta na Zaključnem mastersu v O2 areni v Londonu.

6. igralec sveta Kevin Anderson je premagal 8 igralca z ATP lestvice Thiema z rezultatom 6:3, 7:6 (12:10) po uri in 49 minutah tekme.

Finalist letošnjega Wimbledona je do prednosti v prvem nizu prišel v četrti igri, ko je naredil break za 3:1, Thiem pa ni imel niti ene priloložnosti za break.

V drugem nizu je poraženec letošnjega finala Roland Garrosa zaigral bolje, a se je dvoboj podaljšal v tie-break, po tem pa na obeh straneh ni bilo priložnosti za break.

Andreson je pri 6:5 prišel do prve zaključne žogice, ki pa je ni izkoristil, vendar je nato Thiem izpustil dve priložnosti za dobljeni niz in podaljšanje tekme. Južnoafričan je za tem izkoristil četrto zaključno žogico in prišel do prve zmage v Londonu.

V drugi tekmi dneva v isti skupini igrata Roger Federer in Kei Nishikori. Prenos v živo spremljajte na SK2 ob 21h.