Đoković po preobratu do zmage na Mubadali

ATP 29. Dec 201818:06 > 18:11
Francois Nel/Getty Images

Najboljši tenisač na svetu Novak Đoković je novo sezono začel z zmago na eksibicijskem turnirju v Abu Dhabiju.

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Srb je v finalu s 4:6, 7:5 in 7:5 premagal Kevina Andersona, ki se je sicer znova izkazal za zelo neugodnega nasprotnika. Obračun je trajal dve uri in pet minut.

Prvi niz je odločil le en brejk, do katerega je prišel Anderson, ki je izkoristil svojo priložnost. Đoković je bil v tej nameri neuspešen v četrti igri, ko je Južnoafričan odlično odigral v ključnih trenutkih in zadržal svoj začetni udarec.

Drugi niz je bil zelo izenačen, Đoković pa je v četrti igri spet izpustil priložnost za odvzem servisa. Tokrat se mu je ponudila še ena priložnost, ki jo je izkoristil v 12. igri.

Tudi tretji niz je bil zelo napet. Novak je v tretji igri ubranil tri brejk žogice, v deseti igri pa sam zapravil tri zaključne žogice. Anderson se je takrat reševal z odličnimi začetnimi udarci. Odločitev je padla v 12. igri, ko je Novak vnovčil šele peto zaključno žogo.