Bedene preko Cecchinata do drugega kroga v Riu

ATP 19. Feb 201922:02 > 22:28
Getty Images Sport, Julian Finney

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je uvrstil v drugi krog turnirja v Riu de Janeiru, potem ko je na začetki stopnički premagal 17. igralca na ATP lestvici in tretjega nosilca turnirja Marca Cecchinata s 7:5, 7:6 (7:1).

Aljaž Bedene je v prvem nizu prvi prišel do odvzema nasprotnikovega servisa in sicer v tretji igri, a je italijanski teniški igralec Marco Cecchinato že v naslednji igri Slovencu vrnil uslugo. Bedene je v deveti igri zapravil nekaj priložnosti za brejk, a je to storil dve igri kasneje za zmago v prvem nizu s 7:5.

Bedene je v drugi niz vstopil precej bolje kot v prvega in povedel s 3:1, a je njegov italijanski nasprotnik nevtraliziral brejk za izenačenje na 5:5, kasneje pa imel celo žogico za zmago v drugem nizu pri 6:5 (A:40), pa je Beden vzdržal pritisk in izsili podaljšano igro v kateri je dominiral in nasprotniku dopustil le eno samo točko.

Nasprotnik Bedeneta v drugem krogu bo zmagovalec obračuna med Pedrom Souso in Thiagom Monteiro.

Turnir serije 500 v Riu se igra na rdečem pesku, nagradni sklad pa znaša 1.937.740 dolarjev. Branilec naslova je Diego Schwartzman, medtem ko je prvi nosilec Dominic Thiem že izgubil, potem ko ga je premagal Laslo Đere.