Portorož: Bedene in Lipovšek Puches v osmini finala

ATP 14. Avg 201922:02 > 22:07
Twitter

Tenisača Tomas Lipovšek Puches in Aljaž Bedene sta se uvrstila v osmino finala challengerja v Portorožu.

Lipovšek Puches, Slovenec, ki se je rodil v Argentini, je v 2. krogu turnirja izločil Rusa Andreja Golubeva, ki je padel s 6:4 in 6:4. Argentinski Slovenec se je na glavni turnir prebil skozi kvalifikacije in zaenkrat odlično izkorišča ponujeno priložnost.

Veseli me, da sem izkoristil dober žreb in sem ta uspeh dosegel prav v Sloveniji, za katero bom čez dober mesece debitiral tudi v Davisovem pokalu. Razmere na igrišču so bile težke, saj je oba oviral močan veter. Dobro sem se znašel in ponosen sem, da sem premagal igralca, ki je bil nekoč že na 33. mestu na svetu,” je po tekmi dejal Lipovšek Puches.

Več dela kot Lipovšek Puches je imel Aljaž Bedene, ki se je za preboj v osmino finala mučil več kot dve uri in pol. Ilija Marčenka je nakoncu premagal s 5:7, 6:4 in 6:2, Ukrajinec pa je povedel celo s 7:5 in 2:0. Najboljši slovenski tenisač je nato s štirimi zaporednimi igrami napovedal preobrat. V odločilnem nizu je bilo vse odločeno na začetku, ko je Bedene v uvodu nanizal štiri zaporedne igre.