V finalu Acapulca Nadal in Querrey

ATP 4. Mar 20174:09 > 6:47
Quinn Rooney ,Getty Images Sport

Rafael Nadal je v prvem polfinalu turnirja v mehiškem Acapulcu na lahek način ugnal Marina Čilića (6:1, 6:2), v finalu pa se bo pomeril z Američanom Querreyjem, ki je bil uspešnejši od Kyrgiosa (3:6, 6:1, 7:5).

Nadal resnejših težav s Hrvatom ni imel, prvi niz je dobil že po vsega 32 minutah. Na začetku drugega je bilo kmalu jasno, da bo Nadal prišel v finale, saj je Čiliću takoj odvzel servis, nato pa prišel do zmage s 6:2.

Španec še naprej blesti v Mehiki, kjer je odigral 14 dvobojev, prav na vseh pa je slavil.

V finalu bo Nadal igral proti Samu Querreyu. Slednji je bil v treh nizih uspešnejši od Kyrgiosa, ki je sicer dobil prvi niz, potem pa popolnoma popustil. Querrey je v zadnjem nitu pri rezultatu 6:5 odvzel servis nasprotniku in se veselil velike zmage.

Nadal je v Acapulcu lovoriko dvignil leta 2005 in 2013, finale proti Querreyu pa bo v noči na nedeljo (4:00) v živo tudi na Sportklubu.