Aljaž Bedene ubranil dve zaključni žogici in ugnal Kordo

ATP 21. Apr 20210:12 > 0:21 0 komentarjev
Aljaž Bedene
JBAutissier Panoramic

V dvoboju polnem preobratov je najboljši slovenski teniški igralec prišel do velike zmage in napredoval v drugi krog ATP 250 v Beogradu.

Alaž Bedene je dvoboj proti Sebastianu Kordi začel odlično, hitro prišel do brejka prednosti in kljub temu, da se je 20 letni Američan dokopal do rebrejka, je bil Aljaž v prvem nizu boljši nasprotnik. Enajsta igra je prinesla nov brejk Slovencu, ki ga je v dvanajsti uspešno potrdil in osvojil uvodni niz 7:5.

V drugem nizu je Bedenetu močno padel odstotek prvega servisa, zelo dobro pa je odgovarjal na druge servise Ljubljančana Sebastian in mu dovolil nanj osvojiti le 30% točk. To je botrovalo k temu, da je Korda kar dvakrat odvzel servis Alajžu in gladko dobil drugi niz z rezultatom 6:1.

Tretji niz je bil pravi vrtiljak. Ogromno brejk priložnosti tako na eni kot drugi strani, skupaj sta jih imela na voljo kar 15. Prvi je do brejka prednosti prišel Korda in povedel s 3:2. Aljaž je imel v prav vsaki naslednji servisni igri Sebastiana na voljo brejk priložnosti, a do desete igre ni uspel realizirati nobene.

Korda je pri 5:4 serviral za zamago na srečanu, povedel 40:15, a potem se je desnica 20 letnika nekoliko zatresla in Bedene je po dveh uspešno obranjenih zaključnih žogicah prišel do izenačenja na pet. Slovenec je gladko dobil svoj servis, povedel 6:5 in imel v dvanajsti igri na voljo celo zaključno žogico, ki jo je Američan s krasno odigrano točko obranil in odločilni niz popeljal v podaljšano igro.

Aljaž je začel odločno in pobegnil Kordi z dvojnim mini brejkom prednosti, ter prišel do vodstva 6:3, Sebastian je uspešno z začetnim udarcem obranil dve zaključni žogici, Bedene pa je izkoristil svojo prvo na svoj servis oziroma četrto na srečanju in prišel do fantastične zmage proti letos vročemu mlademu tenisaču.

Bedenetov nasprotnik v drugem krogu turnirja serije ATP 250 v Beogradu bo tretji nosilec Aslan Karatsev. Z Rusom sta se pomerila na dvoboju Nemške teniške lige leta 2016, kjer je bil boljši Slovenec.