Auger-Aliassime do prvega ATP naslova

ATP 13. Feb 202218:30 1 komentar

Enaindvajsetletni kanadski teniški igralec Felix Auger-Aliassime je v velikem slogu prišel do prvega naslova na turnirjih ATP. V polfinalu Rotterdama z nagradnim skladom 1,3 milijona evrov je premagal drugega nosilca Rusa Andreja Rubljova, danes v finalu pa je vzel skalp še prvorangiranemu Grku Stefanosu Cicipasu.

Auger-Aliassime, za katerega je bil to že deveti finale ATP, je Rubljova odpravil v treh nizih, Cicipasa pa je v finalu po uri in 19 minutah premagal s 6:4, 6:2. Za nagrado je prejel 110.000 dolarjev, na novi razpredelnici ATP pa se bo povzpel na zanj rekordno osmo mesto.

Triindvajsetletni Cicipas bo ostal četrti igralec na svetu; v osemnajstih finalih ATP je zmagal sedemkrat

Rotterdam, ATP (1.349.070 evrov):

Finale:
Felix Auger-Aliassime (Kan/3) – Stefanos Cicipas (Grč/1) 6:4, 6:2.

Estonka do naslova po preobratu

Estonka Anett Kontaveit je osvojila turnir WTA 500 v Sankt Peterburgu. V finalu je z velikim preobratom premagala prvo nosilko, Grkinjo Mario Sakari, s 5:7, 7:6 in 7:5.

Devetindvajsetletna Estonka je v trinajstem finalu na turnirjih WTA prišla do šestega naslova. Štiri od teh je osvojila v 2021 – Cleveland, Ostrava, Moskva, Cluj-Napoca.

Na drugi strani bo verjetno tri leta mlajša Grkinja, ki je bila prva nosilka turnirja z nagradnim skladom 768.680 dolarjev, še dolgo objokovala priložnost za drugi naslov. Po vodstvu 1:0 v nizih je odločilnem nizu izpustila iz rok vodstvo s 5:2.

Naslednji teden je na sporedu le en turnir WTA, Dubai Duty Free Tennis Championships iz serije 500, na katerem ne bo slovenskih predstavnic. Bo pa zato Tamara Zidanšek v ponedeljek prišla do nove rekordne uvrstitve, 26. mesta na lestvici WTA.