V Miamiju izpadla Bedene in Zidanšek, ostaja le še Klepač

ATP 25. Mar 20227:05 > 7:23 0 komentarjev
Getty Images

Aljaž Bedene se je po več kot polletni vrnitvi vrnil na teniška igrišča, izgubil pa je še drugi dvoboj po vrnitvi. V prvem krogu mastersa v Miamiju je bil boljši Francoz Ugo Humbert. Žal je okoli polnoči po srednjeevropskem času slovo vzela tudi edina slovenska predstavnica med posameznicami, Tamara Zidanšek.

Francoz, 45. igralec na ATP lestvici, je dvoboj dobil po uri in 58 minutah z rezultatom 6:3, 3:6 in 6:3. Humbert je dvoboj dobro začel in dobil prvi niz s 6:3, v drugem pa se je pobral Bedene. V drugi igri je odvzel začetni udarec Francozu, nato povedel s 3:0, prednosti pa ni več izpustil.

V odločilnem nizu se je že zdelo, da ima Humbert odločilno prednost pri vodstvu s 4:1, a v sedmi igri je Bedene znova odvzel servis nasprotniku, tega pa v naslednji ni uspel potrditi z dobljeno igro na lastni začetni udarec.

Od ZDA se poslavlja tudi Tamara Zidanšek, ki je kot nosilka klonila proti izkušeni Veri Zvonarjovi. Rusinja je bila po točno uri in pol boljša z izidom 6:3 in 6:2. Konjičanko naslednji WTA turnir čaka na pesku v dvorani, preizkusila se bo v Stuttgartu.

V konkurenci od Slovencev in Slovenk tako ostaja le še Andreja Klepač, ki med dvojicami nastopa s Hrvatico, Darijo Jurak. Koprčanka bo s svojim parom danes v 1. krogu zaigrala proti francosko-švicarski navezi Alize Cornet/Jill Teichmann.

Noč presenečenj pri dekletih

Pri moških je sinoči napredoval trikratni zmagovalec turnirjev velike četverice Andy Murray, ki je bil s 7:6 in 6:1 boljši od Federica Delbonisa, je pa zato pri dekletih prišlo do dveh presenečenj.

Izpadla je tako prva nosilka turnirja Arina Sabalenka, od katere je bila z dvakrat 6:4 boljša Romunka Irina-Camelia Begu, poslovila pa se je tudi tretjepostavljena Anet Kontaveit. Po treh nizih jo je z izidom 6:0, 3:6 in 6:4 izločila domačinka Ann Li.