Bedene ubranil dve zaključni žogici in napredoval

ATP 20. Apr 202123:18 0 komentarjev
Aljaž Bedene
JBAutissier Panoramic

Aljaž Bedene je na turnirju serije ATP 250 v Beogradu premagal 20-letnega Američana, Sebastiana Kordo.

Velika zmaga za “Benkota”! Ljubljančan se je v hladnih razmerah – izjemoma je nosil dolge oprijete hlače – nekoliko bolje znašel ter z izidom 7:5, 1:6 in 7:6 (5) po nekaj več kot 2 urah in 40 minutah slavil ter se tako prebil v drugi krog tekmovanja.

Korda je pri izidu 5:4 v tretjem nizu že serviral za zmago, a mu je Aljaž dve zaključni žogi ubranil in odvzel servis, srečanje pa bi lahko odločil tudi pred podaljšano igro odločilnega niza, saj je imel tudi sam na voljo ‘meč’ žogico pri izidu 6:5.

Sedaj najboljšega Slovenca čaka težak zalogaj v obliki zmagovalca letošnjega Dubaja, Rusa Aslana Karaceva. Ta je  v prvem krogu kot nosilec počival.