Carlos Alcaraz po maratonu do prvega pariškega naslova

ATP 9. Jun 202419:36 > 19:45 0 komentarjev
Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz je zmagovalec odprtega prvenstva Francije. V finalu je s 6:3, 2:6, 5:7, 6:1 in 6:2 premagal Alexandra Zvereva.

Finalni dvoboj v Parizu je trajal več kot štiri ure. Na obračunu preobratov je bolje začel Carlos Alcaraz, ki je prvi niz dobil s 6:3, v drugem je sledila vrnitev Zvereva, ki je izenačil na 1:1.

Zdelo se je, da ima Španec v tretjem znova pobudo. Pri rezultatu 5:2 je namreč serviral za niz. A Nemec je dobil naslednjih pet iger in znova povedel.

Nato pa je sledila prevlada mladeniča. V naslednjih dveh nizih je izgubil le še tri igre in po štirih urah in 20 minutah prišel do tako želene zmage.

Alcaraz, tretji nosilec turnirja, je na poti do finala ugnal Američana JJ Wolfa s 3:0 v nizih, Nizozemca Jesperja de Jonga s 3:1, še enega Američana Sebastiana Kordo s 3:0, Kanadčana Felixa Auger-Aliassima s 3:0, v četrtfinalu z enakim rezultatom še Grka Stefanosa Cicipasa, v polfinalu pa po maratonu Jannika Sinnerja s 3:2.

Za Carlosa Alcaraza je to že tretji naslov za grand slam, vse tri je osvojil na različnih podlagah. Leta 2022 je bil najboljši na odprtem prvenstvu ZDA, lani je dobil Wimbledon, letos Roland Garros. V karieri ima zdaj po 18 finalnih nastopih 14 naslovov na najvišji ravni.

Zverev je drugič v karieri igral v finalu grand slama in drugič izgubil. Leta 2020 ga je v New Yorku po petih nizih in prav tako preobratu ugnal Avstrijec Dominic Thiem. Sedemindvajsetletnik iz Hamburga je bil četrti Nemec ter prvi po letu 1996 in Michaelu Stichu, ki se je uvrstil v finale Rolanda Garrosa. Zadnji zmagovalec pa ostaja Henner Henkel iz davnega leta 1937.