Čilić po napornem boju Hrvaško povedel v vodstvo

Davisov Pokal 25. Nov 201614:21 > 14:23
Justin Setterfield/Getty Images

V finalu Davisovega pokala v Zagrebu sta na igrišče prva stopila Marin Čilić in Federico Delbonis. Hrvaška vodi z 1 proti 0.

Marinu Čiliću je bil en “brejk” dovolj, da je Argentinca v prvem nizu premagal s 6:3, dobro igro pa prenesel tudi v drugi del, ko je bilo tesno vse do 11. igre, potem pa je Hrvat brez težav vzel servis in nato odserviral za 2-0 v nizih.

Nato se je začelo zapletati. V tretjem nizu najprej po en “brejk” na vsaki strani, potem pa je imel Čilić kar nekaj (“brejk”) priložnost, da tekmo zaključi, a Delbonisu ni uspel odvzeti servisa, kar je Argentinec izkoristil in tretji niz dobil (6:3).

Levorokega igralca, ki je za igranje dobil prednost pred Guidom Pello in Leom Mayerjem, je očitno dobljen niz zelo motiviral, kajti potem je zaigral kot v “transu” ter četrti niz odločil sebi v prid kar z dvema “brejkoma” prednosti (6 proti 1).

V petem je ob pomoči zagrebške publike na igrišču spet zagospodaril Čilić in takoj vzel servis, imel kasneje priložnost povesti celo s 3:0, a tako ali tako je servis Delbonisu vzel še enkrat, za rezultat 5:2, ter nato tekmo ruitnirano pripeljal do konca.

Statistika: Marin je zbral 17 asov, bil kar 91-odstotno uspešen pri dobivanju točk na 2. začetni udarec, skupno pa storil le eno nevsiljeno napako manj od Delbonisa. Ta je lani v četrtfinalu Davisovega pokala že uspel nadoknaditi zaostanek z 0-2 v nizih, ko je premagal Viktorja Troickija, tokrat pa je bil Marin vendarle dovolj močan.

Hrvaška torej vodi z 1 proti 0, sedaj pa bosta kmalu na igrišču Ivo Karlović in Juan Martin Del Potro.