Đoković v Parizu premaknil nov mejnik

ATP 6. Nov 202116:46 > 18:16 1 komentar
REUTERS/Toby Melville

Novak Đoković je prvi finalist letošnjega pariškega Mastersa, potem ko je po 2 urah in 20 minutah z izidom 3:6, 6:0, 7:6 (5) strl odpor Huberta Hurkacza. Poljaku za uteho ostaja dejstvo, da se je z rezultatom ta teden prebil na svoj premierni zaključni Masters. Slednjega letos prvič gosti Torino. V drugem polfinalu je Danil Medvedjev nepričakovano gladko opravil z Alexandrom Zverevom.

Đoković je v dosedanjih šestih finalnih nastopih pariškega Mastersa le enkrat izgubil in sicer četa 2018, ko na zadnji dan turnirja ni bil kos Karenu Hačanovu.

Z današnjo zmago si je “Nole” že sedmič v karieri zagotovil 1. mesto na ATP lestvici ob koncu sezone, s čimer je v tem pogledu zdaj osamljen na prvem mestu vseh časov.

Do letošnjega leta si je prvo mesto s šestimi takšnimi sezonami delil skupaj s Peteom Samprasom. Zdaj lovi še osamljeno vodstvo po zmagah na turnirjih serije Masters. Trenutno si primat deli z Rafaelom Nadalom.

Še ena zanimivost, ki priča o izjemni psihološki nadvladi. V zadnjih osmih letih je proti Novaku Đokoviću podaljšano igro odločilnega (tretjega oziroma na Majors turnirjih petega) niza dobil samo Dominic Thiem. To je Avstrijcu uspelo dvakrat in sicer v obeh primerih na zaključnem Mastersu v Londonu.

V drugem polfinalu sta se za srečanje s Srbom merila Alexander Zverev in Danil Medvedjev, ki sta se lani na tem prizorišču udarila v finalu. Zmage z 2-1 v nizih se je takrat veselil Rus, ki je tokrat proti Nemcu opravil precej lažje. Pustil mu je le do štirih gemov in ga izločil po uri in 20 minutah.