Đoković po odlični predstavi v finalu zaključnega turnirja

ATP 19. Nov 202216:34 > 22:45

Srb Novak Đoković je prvi finalist zaključnega teniškega turnirja sezone v Torinu. V polfinalu je premagal Američana Taylorja Fritza s 7:6 in 7:6. V finalu v nedeljo ob 19. uri se bo pomeril z Norvežanom Casperjem Ruudom, ki je v drugem polfinalu ugnal Andreja Rubljova.

Fritz je v prvem nizu z nadoknadil zaostanek enega brejka, v drugem pa je Američan povedel s 5:3, toda neumorni Srb se ni predal in dobil ključni brejk za izenačenje na 5:5. Sledila je še druga podaljšana igra, obe pa je dobil Đoković in tako po eni uri in 54 minutah igre prišel do trdo prigarane zmage.

Đoković lahko v nedeljo, ko se bo v tekmi za naslov prvaka v Torinu pomeril s Casperjem Ruudom ali Andrejem Rubljovom, izenači s švicarskim velikanom Federerjem. Če bo srbski zvezdnik osvojil turnir, bo prejel tudi najvišje izplačilo v zgodovini tenisa, saj bo za neporaženega zmagovalca na voljo 4.740.300 dolarjev.

“Moral sem se boriti, da sem preživel,” je po dvoboju dejal Đoković. “Danes se nisem počutil preveč odzivno ali udobno. Po včerajšnji naporni bitki proti (Danilu) Medvedjevu sem vedel, da bom potreboval nekaj časa, da se prilagodim in najdem potrebno dinamiko gibanja proti Fritzu, ki je eden najboljših serverjev na turnirju.”

35-letni Đoković se v Torinu poteguje za svoj peti naslov v tej sezoni. Prvak Rima, Wimbledona, Tel Aviva in Astane ima zdaj na zaključnem turnirju, kjer je trofejo dvignil leta 2008 (v Šanghaju) ter leta 2012, 2013, 2014 in 2015 (v Londonu), razmerje zmag in porazov kar 45 proti 17.