Klavrn konec za Bedeneta v Lyonu; Klepačeva v finalu Parme

ATP 21. Maj 202112:28 > 14:19 0 komentarjev
Aljaž Bedene. Foto: Guliverimage

Aljaž Bedene se od ATP turnirja serije 250 v Lyonu poslavlja v četrtfinalu. Ljubljančana je s 6:3 in 7:6 (2) izločil 88. igralec sveta Lorenzo Musetti. V Parmi v konkurenci ženskih dvojic Andreja Klepač skupaj s Hrvatico Darijo Jurak v finale.

Po skalpu četrtega nosilca turnirja Belgijca Davida Goffina v prejšnjem krogu je Slovenec danes moči prvič v karieri meril z 19-letnim Italijanom Lorenzom Musettijem. Najstnik ga je v prvem nizu ugnal s 6:3, potem ko je v peti igri odzvel servis Ljubljančanu.

Ta je precej bolje začel drugi niz in po brejku povedel že s 3:0. Italijan, ki je na lestvici precej nižje od Bedeneta (88.) se je približal, a je Bedene kljub temu povedel s 5:2 in imel izvrstno priložnost za izenačenje v nizih. V deveti igri je Slovenec izgubil servis, kar je Italijan izkoristil in nato v naslednji igri izenačil na 5:5.

Nato sta oba tekmeca izgubila igro na svoj začetni udarec, tako da se je drugi niz odločil v podaljšani igri. Tudi v njej je Musetti začel bolje, povedel z 2:0, a je Bedene hitro izenačil na 2:2. Italijan iz Carrare nato slovenskemu tenisaču ni pustil več niti točke, tie-break se je končal s 7:2; v skupnem izidu pa s 6:3 in 7:6. Največ težav na tekmi je Bedenetu povzročal začetni udarec, saj je bil v tej prvini zgolj 46-odstoten, Musetti pa kar 70-odstoten.

Ljubljančan je še drugič v sezoni turnir končal v četrtfinalu, na enaki stopnički ga je na turnirju v Cagliariju na Sardiniji ugnal Američan Tayllor Fritz.

V Italiji uspeh Klepačeve

Če je za Bedenetom neuspešen dan, pa je danes na turnirju WTA v italijanski Parmi dobro tekmovala Andreja Klepač. Na tekmovanju z nagradnim skladom 235.000 evrov se je v konkurenci dvojic skupaj s Hrvatico Darijo Jurak prebila v finale, potem ko sta v polfinalu premagali japonsko-tajvansko navezo Misaki Doi in Su-wei Hsieh. Azijki sta prvi niz sicer dobili s 6:3, nato pa sta Klepačeva in Jurakova s 7:6 (4) in 10:8 zmagali z 2:1 v nizih. V finalu se bosta pomerili z boljšima iz dvoboja med prvima nosilkama, Čilenko Alexo Guarachi in Američanko Desirae Krawczyk, ter četrtima nosilkama, Američankama Cori Gauff in Caty McNally.