Zverev ugasnil prvega igralca sveta

ATP 20. Nov 202123:50 > 23:59 0 komentarjev

V finalu zaključnega turnirja sezone Združenja poklicnih igralcev tenisa bosta igrala Rus Danil Medvedjev in Nemec Alexander Zverev. Petindvajsetletni Moskovčan je v prvem polfinalnem obračunu s 6:4, 6:2 ugnal Norvežana Casperja Ruuda, leto mlajši igralec iz Hamburga pa je bil boljši od prvega igralca sveta Srba Novaka Đokovića s 7:6, 4:6 in 6:3.

Medvedjev na zaključnem mastersu brani naslov iz lanske sezone, ko je v finalu ugnal Avstrijca Dominica Thiema. V 22. finalu v karieri bo lovil 14. lovoriko, od tega peto letos. Pred tem je osvojil odprto prvenstvo ZDA, masters v Kanadi ter turnirja v Marseillu in na Mallorci.

Zverev se bo v nedeljskem finalu ob 17. uri potegoval za drugi naslov na zaključnih turnirjih. 2018 je v finalu premagal Novaka Đokovića.

Srb je 2021 zaključil s tremi grand slam naslovi ter postal rekorder, saj je sedmič sezono končal na prvem mestu lestvice ATP. Spodletelo mu je zmagati na olimpijskih igrah, kjer ga je v finalu premagal prav Zverev, na US Opnu je izgubil finale proti Medvedjevu, s porazom v polfinalu Torina pa je zapravil možnost, da bi se po številu naslovov na zaključnih turnirjih izenačil z Rogerjem Federerjem (6).

V finale dvojic sta se uvrstila ameriško-britanska naveza Rajeev Ram in Joe Salisbury ter Francoza Pierre-Hugues Herbert in Nicolas Mahut.