Fritz boljši od Nadala, Ruud od Kanadčana

ATP 13. Nov 202222:22 > 22:54 0 komentarjev

Norvežan Casper Ruud je na prvi tekmi zaključnega turnirja ATP v Torino s 7:6 (4) in 6:4 ugnal Kanadčana Felixa Augerja-Aliassima. Večerni obračun med Rafaelom Nadalom in Taylorjem Fritzem je pripadel slednjemu.

Dogajanje na zaključnem turnirju v Torino je otvorila zelena skupina z dvobojem med Casperjem Ruudom in Felixom Augerjem-Aliassimom.

Ruud je z zmago naredil pomemben korak k morebitnemu napredovanju iz skupine v polfinale. Svojega nasprotnika je ugnal po slabih dveh urah.

Tenisača sta skozi dovobju odlično servirala. V prvem sta dobila vse igre na lasten začetni udarec, odločila pa je podaljšana igra, kjer je bil bolj zbran Norvežan (7:4). V drugem nizu podobna zgodba, le v sedmi igri je Casper Ruud odvzel začetni udarec Kanadčanu, ki nasprotniku ni uspel vrniti v enaki meri. Drugi niz se je končal s 6:4 in posledično z zmago 24-letnika, ki svojemu nasprotniku ni dopustil niti ene priložnosti za break.

Na drugem dvoboju dneva je Američan Taylor Fritz brez težav ugnal Španca Rafaela Nadala. Ta se je dobro upiral predvsem v prvem nizu (po podaljšani igri ga je s 7:3 dobil Američan), v drugem pa se je pokazalo predvsem pomanjkanje tenisa na najvišjem nivoju v zadnjih mesecih. Fritz je drugi niz dobil s 6:1.

V rdeči skupini, ki bo prvič na igrišča stopila jutri, nastopajo Novak Đoković, Danil Medvedjev, Stefanos Cicipas in Andrej Rubljov.