Novak Đoković v Torinu za uvod odpravil norveško grožnjo

ATP 15. Nov 202121:45 > 22:38 0 komentarjev
REUTERS/Toby Melville

Prvi igralec sveta je zaključni Masters v Torinu začel s trdo prigarano zmago nad Casperjem Ruudom. Srb je po uri in 33 minutah slavil z izidom 7:6 (4), 6:2.

Debitant na zaključnih Mastersih, 22-letni Ruud, se je dobro upiral in si na začetku srečanja ustvaril celo prednost odvzetega servisa ter povedel 3:1.

Najmlajši udeleženec zadnjega ATP turnirja sezone je stik v rezultatskem in taktičnem smislu držal do podaljšane igre prvega niza, bil ramo ob rami z Đokovićem tudi do izida 4-4 v podaljšani igri, potem pa v odločilnem trenutku oddal dve točki na lasten začetni udarec ter se znašel v zaostanku.

Nole in otroški vrtec

Đoković je v drugem delu srečanja dvignil raven igre ter pokazal, da leta nikakor niso ovira. Velja omeniti, da šteje Srb od drugega najstarejšega udeleženca turnirja, Danila Medvedjeva, kar devet pomladi več.

Po enournem prvem nizu je takoj na začetku drugega vzel servis in najuspešnejšega norveškega teniškega igralca vseh časov pri mreži kot zmagovalec pozdravil po pol ure.

Đoković je zablestel z odličnim serviranjem, izstrelil je 10 asov, poleg tega je dobil kar 90 odstotkov točk (35/39!) po zadetem prvem začetnem udarcu.

Po koncu tekme je sledila še slovesnost, na kateri je Beograjčan v zrak dvignil pokal za prvo mesto na ATP lestvici ob koncu sezone, kar mu je uspelo že sedmič v karieri.

Zvečer sta se v drugem srečanju zelene skupine pomerila še Stefanos Cicipas in Andrej Rubljov. Srečanje je po dobri uri in pol  s 6:4, 6:4 dobil Rus.