Đoković odpihnil Norrieja

ATP 19. Nov 202122:25 > 20. Nov 2021 9:00 0 komentarjev

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je v skupinskem delu zaključnega turnirja najboljše osmerice lestvice ATP zabeležil še tretjo zmago. Za popoln izkupiček brez izgubljenega niza v zeleni skupini je po vsega uri in petih minutah s 6:2, 6:1 ugnal Britanca Camerona Norrieja.

Štiriintridesetletnega Beograjčana v soboto ob 21. uri čaka polfinalni obračun proti Nemcu Alexandru Zverevu, ki je imel dodaten dan počitka po osvojenem drugem mestu v rdeči skupini.

Đoković se je na igrišču potil precej manj časa proti Norrieju, ki je mesto v zeleni skupini zasedel po odpovedi Grka Stefanosa Cicipasa. Britanec ni imel več možnosti za napredovanje, potem ko ga je v drugem krogu po treh nizih ugnal Ruud.

Vrhunci dvoboja Đoković – Norrie:

Številka ena svetovne lestvice bo konec tedna lovil šesto lovoriko na zaključnih turnirjih, nazadnje pa je slavil leta 2015. S šestimi naslovi je rekorder Švicar Roger Federer. Poleg Đokovića imata po pet naslovov tudi Pete Sampras in Ivan Lendl.

V polfinale tudi Ruud

Norvežan Casper Ruud je na zaključnem teniškem turnirju najboljše osmerice ATP v Torinu zabeležil drugo zmago v zeleni skupini in si zagotovil mesto v polfinalu. Po zmagi proti Rusu Andreju Rubljovu z 2:6, 7:5, 7:6 (5) se bo v soboto pomeril z branilcem naslova Rusom Danilom Medvedjevom, ki je osvojil prvo mesto v rdeči skupini.

Ruud se bo v polfinalu pomeril proti Medvedjevu. Foto: AP Photo/Luca Bruno via Guliver.

Dvaindvajsetletni Ruud je skupinski del v Torinu končal z dvema zmagama in porazom. Po uvodnem porazu proti Đokoviću ter zmagi proti Norrieju, ki je zamenjal Grka Stefanosa Cicipasa, je tokrat po preobratu ugnal Rubljova.

Rus je danes gladko dobil prvi niz proti ne ravno razpoloženemu Norvežanu, tudi v drugem nizu pa je hitro povedel z brejkom, a nato nekoliko popustil in tekmecu dopustil izenačenje na 2:2. V izenačenem nadaljevanju pa je bil v obeh nizih v ključnih trenutkih bolj zbran osmi nosilec in se ob prvem nastopu na zaključnem turnirju takoj uvrstil v polfinale.

Izjemna točka Ruuda:

Polfinalna para znana tudi pri dvojicah

Medtem sta tudi med dvojicami že znana sobotna polfinalna para. Po današnji zmagi ameriško-britanske naveze Rajeev Ram in Joe Salisbury proti Kolumbijcema Juan-Sebastianu Cabalu in Robertu Farahu se bosta Američan in Britanec v polfinalu pomerila proti prvima igralcema letošnje sezone, Hrvatoma Nikoli Mektiću in Mateju Paviću.

Drugi par sestavljata Francoza Pierre-Hugues Herbert in Nicolas Mahut proti Špancu Marcelu Granollersu in Argentincu Horaciu Zeballosu.