Sinnerju dvoboj teniške prihodnosti v Umagu

ATP 31. Jul 202222:49 > 22:54

Italijan Jannik Sinner je osvojil turnir serije ATP 250 v Umagu. Kot drugi nosilec 597.700 evrov vrednega turnirja je v finalu premagal branilca naslova in prvopostavljenega igralca, Španca Carlosa Alcaraza, s 6:7, 6:1 in 6:1.

Carlos Alcaraz je v prvem nizu še držal priključek; ne le to, prvi niz je celo dobil po podaljšani igri s 7:5. Nato pa se je prebudil Jannik Sinner, ki je odbil kar devet Alcarazovih priložnosti za odvzem servisa in dobil drugi niz s 6:1. V tretjem se je že poznala utrujenost mladega Španca, Italijan pa je deloval veliko bolj spočit. Tudi tretji niz je dobil s 6:1 in se veselil lepe zmage v Umagu.

Zadnja točka dvoboja:

Za 20-letnega Italijana je to prvi naslov letos in prvi na peščeni podlagi. Prejšnjih pet – Antwerpen 2021, Sofija 2021, Washington 2021, Melbourne 1 2021 in Sofija 2020 – je osvojil na trdih igriščih.

Za Španca je to drugi izgubljen finale v dveh tednih. Prejšnjo nedeljo ga je v Hamburgu premagal prav tako Italijan Lorenzo Musetti. Letos je Alcaraz izgubil le sedem dvobojev, dobil pa jih je 42.

Alcaraz tako ostaja pri petih naslovih v sezoni in šestih v karieri. Premiernega je osvojil prav lani v Istri. Ne glede na poraz bo na novi razpredelnici ATP napredoval na četrto mesto.