Španski najstnik po prvencu v Umagu: Osvojil bom vse

ATP 25. Jul 202121:50 > 23:26 0 komentarjev
Carlos Alcaraz

Španski tenisač Carlos Alcaraz je zmagovalec 420.000 evrov vrednega turnirja ATP v Umagu. V finalu je osemnajstletnik premagal sedemnajst let starejšega Francoza Richarda Gasqueta s 6:2 in 6:2 in s tem postal najmlajši zmagovalec Croatian Opena v enaintridesetletni zgodovini tekmovanja.

Španec, ki je bil pred turnirjem na 73. mestu lestvice ATP, je tako postal drugi najmlajši zmagovalec turnirja ATP po Japoncu Keiju Nishikoriju, ki je leta 2008 prav tako pri osemnajstih letih osvojil Delray Beach.

Alcaraz je, tako kot njegov vzornik Rafael Nadal, svoj prvi naslov na ATP turneji “pobral” pri dopolnjenih 18 letih in dveh mesecih. “Rafa” je pri tej starosti leta 2004 slavil v poljskem letovišču Sopot.

Na novinarski konferenci po prvencu na Hrvaškem so ga vprašali, katerega od največjih štirih turnirjev na svetu si najbolj želi osvojiti, odgovoril je: “Ne vem. Vsi so mi všeč, čeprav US Opena še nisem igral. Ne morem se odločiti, a tako ali tako bom osvojil vse,” je v smehu odgovoril bodoči teniški zvezdnik.

Varovanec nekdanje št. 1 svetovnega tenisa, Juana Carlosa Ferrera, je prvič v karieri igral finale ATP turnirja, za Gasqueta pa je bil to 32. boj za naslov.

Dobil jih je petnajst, zadnjega 2018 v Hertogenboschu, je pa skoraj neverjetno, da je kljub enormnemu talentu Francoz prav vse svoje pokale nabral s turnirjev serije ATP 250, medtem ko na Mastersih in turnirjih ATP 500 ni slavil nikdar in bo šel kot takšen najverjetneje tudi v pokoj.

Alcaraz, ki ima izjemen potencial in ga – zaradi izjemno požrtvovalne igre, “težkega” forehand udarca in prave delovne etike – sam vidim med elitno deseterico morda že tekom sezone 2022, je z današnjim triumfom skočil na 54. mesto ATP lestvice.

Letošnja sezona je tako prinesla že sedmega debitanta na spisku zmagovalcev turnirjev ATP. Seznam je že ponoči dopolnil Britanec Cameron Norrie, ki je osvojil Los Cabos, potem ko je ugnal Američana, Brandana Nakashimo.