V Indian Wellsu za naslov Norrie in Basilašvili

ATP 17. Okt 20217:57 > 7:59 0 komentarjev
Alexander Scheuber/Getty Images for Hamburg Open

Gruzijec Nikoloz Basilašvili in Britanec Cameron Norrie se bosta pomerila za naslov na mastersu v Indian Wellsu, oba pa sta si prvič priigrala finale druge najvišje kategorije v teniškem svetu. Basilašvili, 36. igralec svetovne lestvice, je v polfinalu izločil Američana Taylorja Fritza, 26. igralec sveta Norrie pa Bolgara Grigorja Dimitrova.

Basilašvili je za zmago nad Fritzem potreboval uro in 41 minut in slavil s 7:6 (5) in 6:3, Norrie pa je bolgarskega tekmeca odpravil gladko, s 6:2 in 6:4.

Šestindvajsetletni Norrie in 29-letni Basilašvili sta se enkrat že pomerila med seboj; letos v prvem krogu Rotterdama je gladko (6:0, 6:3) zmagal Britanec.

Basilašvili je doslej v karieri osvojil pet turnirjev, vključno z dvema letos na različnih podlagah. Najprej je osvojil ATP 500 v Dohi, potem pa še peščeni turnir serije 250 v Münchnu. Norrie je finale ATP turnirja dosegel že petič v tej sezoni. Letos je v mehiškem Los Cabosu prišel tudi do svojega prvenca, ko je za naslov porazil Brandona Nakashimo.

Na mastersu na trdi podlagi v Kaliforniji z nagradnim skladom 8,76 milijona dolarjev, so sicer izpadli številni asi. Najdlje sta iz prve deseterice na svetu zdržala olimpijski prvak Nemec Alexander Zverev in tretji igralec sveta Grk Stefanos Cicipas, ki sta obtičala v četrtfinalu.

Finale si lahko na programu SK2 ogledate ob 1. uri ponoči. V vaši družbi bo komentator Peter Pevc.