Z dobro popotnico v Pariz

ATP 29. Maj 202115:48 > 16:50 0 komentarjev
Đoković se od domačega turnirja poslavlja z zmago. Foto: Guliverimage

Srbski teniški igralec Novak Đoković je v finalu beograjskega turnirja Srbija Open s 6:4 in 6:3 premagal Alexa Molčana in že 83. v karieri osvojil kakšnega od turnirjev.

Đoković je za razliko od največjega tekmeca na prihajajočem Roland Garrosu – Španec Rafael Nadal se na drugi vrhunec sezone dva tedna zgolj s treningi – tekmoval na domačem turnirju v Beogradu. V finalu se je pomeril z 255. igralcem sveta, Slovakom Alexom Molčanom, ki se je na turnir prebil skozi kvalifikacije.

Prvi niz so zaznamovali številni izgubljeni servisi, prvi igralec sveta ga je izgubil trikrat, Slovak pa kar štirikrat. Đoković je po 46 minutah igre izkoristil že prvo zaključno žogico za 1:0 v nizih (6:4). V drugem nizu je bilo napak pri začetnih udarcih manj, a je Đokoviću v šesti in osmi igri vendarle uspel break, s katerim je prišel do zmage s 6:3. Zmagovalca 18 grand slamov prihodnjih dveh tednih čaka izziv v francoski prestolnici, kjer bo Nadalu poskušal preprečiti osvojitev še 14. lovorike v Parizu.

Danes sta se sicer končala še dva turnirja, po en v moški in ženski konkurenci. V Parmi je Američan Sebastian Korda brez večjih v finalu ugnal domačina Marca Cecchinata s 6:2 in 6:4. V Strasbourgu v Franciji pa je Čehinja Barbora Krejčikova ugnala Romunko Sorano Cirsteo s 6:3 in 6:3.