Cicipas in Medvedev v tretji krog, tam tudi Serena Williams

ATP 2. Jun 202122:00 > 23:28 0 komentarjev
Stefanos Cicipas. Foto: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Grk Stefanos Cicipas je v drugem krogu Odprtega prvenstva Francije premagal Pedra Martineza s 6:3, 6:4 in 6:3. Napredoval je tudi Rus Danil Medvedev. V ženski konkurenci se je v tretji krog uvrstila tudi Serena Williams.

Cicipas nadaljuje letošnjo dobro formo na pesku, tudi v Parizu. Pedra Martineza je namreč ugnal v natanko dveh urah in pol. V trejtem krogu ga čaka Američan John Isner, 32. nosilec turnirja. Ta je prav tako v treh nizih ugnal Srba Filipa Krajinovića s 7:6(6), 6:1 in 7:6(5).

Enega daljših obačunov dneva sta odigrala Japonec Kei Nishikori in Rus Karen Kačanov. V slabe štiri ure dolgi poslastici je po petih nizih slavil Nishikori. Japonec je odigral že 33. obračun na Grand Slamih, ki se je končal po petih setih. Na maratonskih preizkušnjah pa je zelo uspešen. To je bila namreč za Nishikorija že 26 zmaga v karieri po petih nizih, ob tem pa je zabeležil le 7 porazov.

Zanimiv je bil tudi večerni obračun med Rusom Danilom Medvedevom in Američanom Tommyjem Paulom. Medvedev, sicer drugi nosilec turnirja, se na pesku ne znajde najbolje. Vseeno pa se je uvrstil v tretji krog turnirja. Zmaga v prvem krogu je bila njegova prva na pariškem pesku, očitno pa z dobro formo nadaljuje. Američana Paula je namreč ugnal v štirih nizih z rezultatom 3:6, 6:1, 6:4 in 6:3. V četrtem krogu ga čaka še en Američan, in sicer Reilly Opelka. Ta je po dveh urah in 41 minutah v drugem krogu ugnal Španca Munarja.

V ženski konkurenci je v tretji krog napredovala Serena Williams, ki je ugnala Romunko Mihaelo Buzarnescu s 6:3, 5:7 in 6:1. Veliko težav je Američanka imela predvsem v drugem nizu, kjer ji je 174. igralka na WTA lestvici tudi odvzela niz. Vseeno se je Serena Williams pobrala, v tretjem nizu pa izgubila le eno igro.

Tudi četrta igralka sveta, Arina Sabalenka, ni imela večjih težav v drugem krogu turnirja. Belorusinja je ugnala rojakinjo Aleksandro Sasnovič s 7:5 in 6:3. Sabalenka letos na pesku igra zelo dobro, nenazadnje je na madridskem mastersu dobila turnir. V finalu je premagala Avstralko Ash Barty.