Đoković v Wimbledonu prestrašil svoje navijače

Grand Slam 5. Jul 202218:16 > 20:42 0 komentarjev

Novak Đoković je po trilerju napredoval v polfinale Wimbledona, potem ko je s 3-2 v nizih izločil Jannika Sinnerja. Južni Tirolec se je Srbu zelo dobro upiral, povedel z dvema nizoma prednosti, potem pa je spet do izraza prišla izjemna mentalna moč Beograjčana.

“Nole” je srečanje dobro odprl in povedel s 4:1.

Nasprotnik, ki šteje komaj 20 let, se ni vdal in nanizal tri zaporedne igre.

V zaključku niza je še enkrat odvzel igro na začetni udarec Srba ter uspešno odserviral za 1-0. Drugi niz je Italijan dobil še bolj suvereno, Đokoviću je dvakrat odvzel servis in povedel 7:5, 6:2.

Nato je Beograjčan začel mleti. V četrti igri tretjega niza je Sinnerju servis odvzel na ničli, pri 5:2 zapravil dve žogici za niz, a potem na svoj servis v naslednjem gemu rezultat vendarle znižal na 1-2.

Rdečelascu zmanjkalo “baterije”

Đoković je deloval prerojen, Sinnerjevi udarci kar naenkrat niso bili več tako zelo prodorni in natančni, v četrtem nizu se je “sesedel” že na začetku in prvemu favoritu za zmago v Wimbledonu že po dobrih dvajsetih minutah dovolil, da uide na 4:0.

V petem nizu se je odločilni trenutek zgodil že v tretji igri, ko je “Nole” izkoristil drugo priložnost za odvzem servisa in povedel z 2:1. Do konca je še enkrat “ukradel” servis (za vodstvo 5:2) in tekmo prikrmaril do zmage ter že enajste uvrstitve med štiri na turnirju vseh turnirjev.

Domačini v ekstazi

“Pred Jannikom je še veliko takšnih tekem, za 20-letnika je zelo zrel in želim mu vso srečo. Po drugem nizu sem se osvežil, si med premorom za stranišče prigovarjal, da zmorem do preobrata, pomagalo je. Vedno, ne glede na karkoli, verjamem v svojo zmago,” je po tekmi povedal šestkratni zmagovalec Wimbledona.

V polfinalu Đokovića čaka Britanec Cameron Norrie, ki je po petih nizih strl odpor Belgijca, Davida Goffina. To bo njun drugi medsebojni obračun, lani je na zaključnem Mastersu v Torinu s 6:2 in 6:1 slavil “Nole”.

Nemška “slice” mamica in afriški pridih

V ženskem delu tekmovanja je v polfinale presenetljivo napredovala 35-letna Tatjana Marija, ki je v nemškem duelu po 2 urah in dvajsetih minutah porazila Jule Niemeier (4:6, 6:2, 7:5).

Maria, katere največji uspeh na turnirjih velike četverice do letošnje sezone je bil 3. krog prav na Wimbledonu, se bo za finale pomerila proti zmagovalki duela Ons Jabeur (Tunizija) – Marie Bouzkova (Češka).

Mnogi ljubitelji tenisa Mario poznate pod dekliškim priimkom Malek. Odkar se je poročila, je dvakrat postala mamica, a je to ni ustavilo ob vrnitvah na WTA turnejo.

“Verjamem, da sva danes Nemce naredila ponosne,” je takoj po koncu srečanja dejala 35-letna igralka iz Bad Salgaua, ki izjemno učinkovito uporablja rezan (slajz) udarec tako na forehand kot bekhend strani. V polfinalu se bo pomerila s Tunizijko Ons Jabeur, ki je bila po treh nizih uspešnejša od Čehinje, Marie Bouzkove.

Jabeur lahko postane šele druga Afričanka v finalu Wimbledona za dame. To se je leta 1960 posrečilo Južnoafričanki, Sandri Reynolds, ki pa je tedaj izgubila proti Brazilki Marii Bueno.

Artnak nadaljuje sanjsko poletje

V Wimbledonu je danes napredoval tudi 17-letni Litijan Bor Artnak, ki se je v mladinski konkurenci z zmago 6:2, 3:6, 7:5 (4) nad  Američanom Alexandro Frusino prebil med najboljših 16.

Artnak, sicer 14. nosilec tekmovanja, je dva tedna nazaj igral finale močnega mladinskega turnirja v Nottinghamu. Jutri se bo za vstop med najboljši osem meril proti nepostavljenemu Špancu, Pedru Rodenasu.