Nadal se je maščeval za Indian Wells, Kyrgios “dohitel vlak”

Grand Slam 6. Jul 202220:31 > 20:37 1 komentar

Rafael Nadal je v četrtfinalu Wimbledona z ogromno težavami porazil Američana Taylorja Fritza. Špančev niz neporaženosti v letošnjih nastopih na turnirjih velike četverice, ki zdaj traja že kar devetnajst tekem, ostaja aktiven! Majorčan je slavil s 3:6, 7:5, 3:6, 7:5 in 7:6 (4), v polfinalu pa se mu je pridružil še Avstralec, Nick Kyrgios. Ta je bil po treh nizih boljši od Čilenca, Cristiana Garina.

Za Kyrgiosa je to premierni preboj med najboljše štiri na turnirjih velike četverice, “Rafa” pa se je tako na najboljši možen način oddolžil Fritzu za marčevski poraz v finalu Indian Wells Mastersa.

Zadnjih nekaj mesecev je imel Nadal precej težav s stopalom, ki si ga je moral pred vsakim srečanjem na OP Francije omrtvičiti, da se je lahko sploh normalno gibal. Tokrat ga je ovirala bolečina zaradi načete trebušne mišice.

V četrtfinalu je 8-0

Od sredine prvega niza je bilo njegovo premikanje omejeno, čim se mu je na žoge mudilo, je po navadi sledila napaka, a s pomočjo protibolečinskih tablet je v drugem nizu spet zaigral bolje in uspešno nadomestil zaostanek.

Izkoristil je že prvo priložnost za odvzem servisa, ki je bila hkrati tudi set žogica in izid poravnal na 1-1 v nizih. Fritz je v tretjem delu srečanja povedel z “brejkom” (2:1), do konca niza pa še enkrat odvzel servis in povedel 6:3, 5:7, 6:3.

“Rafa” je za pomoč poprosil fizioterapevta, se trudil do konca in zagrizenost se je izplačala. Fritz si v pomembnih trenutkih ni upal kreniti naprej in zaključiti z “winnerjem”, Majorčan mu je vzel servis pri 5:5 in potem brez težav odserviral ter tekmo spravil v peti niz.

Tam je prvi pomemben trenutek uprizoril pri izidu 3:3, ko je izkoristil četrto priložnost za odvzem servisa, Fritzu je takoj uspel “rebrejk”, fanta sta po dobrih štirih urah garanja odšla v podaljšano igro, ki jo je Nadal huronsko odprl z vodstvom 5:0 in se na koncu veselil triumfa.

22-kratni zmagovalec na turnirjih za Grand Slam ima v četrtfinalnih Wimbledona bilanco 8-0, sanje o idiličnem finalu z Novakom Đokovićem, kar bi bila že 60. epizoda večnega rivalstva, pa tako še živijo!

“Ni bila najlažja tekma, zato sem res vesel, da sem v polfinalu. Telo je v redu, ampak imam težave s trebušno mišico, moral sem spremeniti gibanje pri začetnem servisu, razmišljal ali naj končam predčasno, pa me je občinstvo poneslo,” je po tekmi dejal vidno utrujeni Nadal.

Tega bremena ne privošči nikomur

Veselijo se tudi ljubitelji tenisa v deželi tam spodaj, vsaj večina. Nick Kyrgios s svojim obnašanjem na igrišču morda ni ravno prototip igralca, ki sodi v katedralo tenisa, je pa zadnja dva tedna s svojimi rezultati dokazal, da poseduje res izjemen potencial.

Kyrgios se je v tretjem poskusu (Wimbledon 2014 in OP ZDA 2015) le prebil skozi četrtfinalno sito na turnirjih za Grand Slam, potem ko je s 6:4, 6:3 in 7:6 (5) porazil Cristiana Garina.

Postal je sploh prvi Avstralec v polfinalu Wimbledona med posamezniki po sedemnajstih letih, ko je v sklepni fazi tekmovanja takrat Lleytona Hewitta odpravil kasnejši zmagovalec, Roger Federer.

“Nikoli si nisem predstavljal, da bom kdaj zaigral v polfinalu turnirja za grand slam. Iskreno sem mislil, da je moj vlak že odpeljal. V karieri nisem vsega storil prav in mislil sem, da sem morda zamudil okno, da ustvarim nekaj velikega. Nimam trenerja. Tega bremena pa res nobenemu ne privoščim (smeh),” se je po zmagi šalil Nick, pokora vseh teniških sodnikov na letošnjem Wimbledonu.