Jakupovićeva ni imela svojega dne

Tenis 31. Maj 202111:52 0 komentarjev
(Foto: teniška zveza Slovenije)

Slovenski teniški igralki Dalili Jakupović se na domačem turnirju ITF World Tennis Tour Krka Otočec open z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev ni prebila do naslova zmagovalke. Tridesetletnico je v finalnem obračunu s 6:0 in 6:2 premagala Čehinja Miriam Kolodziejova.

Dalila Jakupović, ki je z današnjim dnem na 300. mestu lestvice WTA, v finalu proti 414. igralki sveta ni imela svojega dne. Čehinja, ki je na poti do finala izgubila le en niz, je začela na najboljši možen način in prvi niz dobila s kar 6:0. V drugem nizu je Jakupovićeva povedla z 1:0, a nato do konca obračuna osvojila samo še eno igro.

24-letna Miriam Kolodziejova je na Otočcu prišla do sedmega naslova na profesionalnih ITF naslovih, drugega na ITF W25 turnirjih, medtem ko Jakupovićeva na drugi strani ostaja pri petih ITF naslovih. Največji turnir (ITF W60) je osvojila leta 2018 v Canberri.

“Danes žal ni šlo. Tekmica je igrala zelo dobro. Sama nisem pokazala pravega tenisa. Drugače sem zadovoljna. To je bilo prvič po dveh letih in pol, da sem imela v enem tednu pet tekem. V zadnjem obdobju sem zaradi pandemije namreč igrala manj turnirjev. Želim si, da tudi na drugem turnirju tu na Otočcu ponovim takšen rezultat,” je po koncu turnirja povedala Jakupovićeva.

V prihajajočem tednu se bo na Otočcu odvijal še en ITF W25 turnir pod imenom Petrol Open Otočec 2021, na katerem znova nastopilo ogromno slovenskih predstavnic, med njimi znova tudi Jakupovićeva.