Medvedjev izpadel, Alcaraz nadaljuje pohod

ATP 1. Apr 20228:55 > 8:57 0 komentarjev
Carlos Alcaraz ima šele 18 let. Foto: AP Photo/Marta Lavandier via Guliverimage

S porazom v četrtfinalu turnirja serije masters v Miamiju je Rus Danil Medvedjev zapravil priložnost, da bi v ponedeljek znova skočil na prvo mesto lestvice ATP. V polfinale se je medtem uvrstil Carlos Alcaraz, ki še naprej podira rekorde.

Danil Medvedjev bi v primeru zmage znova zasedel prvo mesto na ATP lestvici. A to se ni zgodilo. Premagal ga je branilec naslova Poljak Hubert Hurkacz s 7:6 in 6:3. Medvedjev je vodilno mesto na lestvici ATP izgubil pred kratkim, ko ni želel braniti zmage na turnirju v Marseillu in potem, ko je na prejšnjem turnirju masters v Indian Wellsu izpadel že v tretjem krogu.

Njegov edini pravi tekmec v boju za vrh razpredelnice, Srb Novak Đoković, je letos igral le en turnir v Dubaju.

V polfinalu se bo s Hurkaczem pomeril talentirani Španec Carlos Alcaraz. Ta je v četrtfinalu dobil izjemen dvoboj s Srbom Miomirom Kecmanovićem s 6:7 (5), 6:3 in 7:6 (5). Srečanje je postreglo s kopico izjemnimi izmenjavami in napetim zaključkom, v katerem je bil uspešnejši 18-letnik.

Zaključna točka dvoboja:

To je njegov drugi polfinale na turnirjih masters v letošnji sezoni, med štiri najboljše se je uvrstil še v Indian Wellsu, kjer ga je naposled izločil Rafael Nadal. S tem je postal najmlajši tenisač v zgodovini z nastopom v polfinalu turnirjev v Indian Wellsu in Miamiju, presegel je prav svojega idola. Kot najstnikom je podoben dosežek uspel le legendam tenisa: Nadalu, Novaku Đokoviću, Andyju Murrayju in Andreju Agassiju.

Drugi polfinalni par sestavljata Norvežan Casper Ruud in Argentinec Francisco Cerundolo.

Znani sta že finalistki ženskega turnirja v Miamiju. V finalu se bosta pomerili Poljakinja Iga Swiatek in Japonka Naomi Osaka. Poljakinja, prva igralka sveta, še naprej briljira in lovi tretji osvojeni masters turnir v letošnji sezoni, Japonka pa se očitno vrača v sam vrh po skromnejšem obdobju v karieri.