Nadal zanesljivo v osmino finala turnirja v Madridu

ATP 4. Maj 202222:00 > 23:33 0 komentarjev

Španec Rafael Nadal se je na turnirju v Madridu že uvrstil v osmino finala. V drugem krogu je s 6:1 in 7:6 (4) ugnal Srba Miomirja Kecmanovića. Naprej se je uvrstil tudi Nemec Alexander Zverev.

Rafael Nadal je na igrišču proti Srbu Miomiru Kecmanoviću prebil slabi dve uri, vseeno pa se je dvoboj malce zavlekel. Zaradi padavin so v Madridu začasno prekinili tekmovalni program, ki pa se je nato nadaljeval. Prvi niz je Nadal dobil brez težav, v drugem pa je Kecmanović dokazal, da je težak nasprotnik. A v podaljšani igri drugega niza je Nadal stvari postavil na svoje mesto in napredoval v osmino finala. Tam ga čaka Belgijec David Goffin.

Tja se je uvrstil tudi Nemec Alexander Zverev, ki je po izgubljenem prvem nizu, dobil naslednja dva (oba s 6:4). Za presenečenje je poskrbel Dušan Lajović, ki je izločil sedmega nosilca Norvežana Casperja Ruuda. Izpadel je tudi domačin Roberto Bautista Agut, izločil ga je Britanec Dan Evans.

V ženski konkurenci se že znane polfinalistke turnirja. Tunizijka Ons Jabeur je s 6:3 in 6:2 ugnala Romunko Simono Halep, Rusinja Ekaterina Aleksandrova pa je bila s 6:4 in 6:3 boljša od Američanke Amande Anisimove. Med najboljše štiri se je uvrstila tudi Švicarka Jil Teichmann, ki je bila boljša od Ukrajinke Anheline Kalinine, zadnja polfinalistka pa je Američanka Jessica Pegula.