Najstnici v New Yorku na novo spisali knjigo rekordov

Tenis 10. Sep 20217:43 > 7:46 0 komentarjev
Rmma Raducanu, foto: Guliverimage.

Emma Raducanu in Leylah Fernandez sta se v noči na petek na OP ZDA uvrstili v finale, kjer bodo ljubitelji tenisi tako priča najstniškemu obračunu za zadnji grand slam sezone. Ženski turnir v Flushing Meadowsu bo šel v zgodovino po dveh navdušujočih rekordih v odprti eri tenisa.

Pravljica 18-letne kvalifikantke Emme Raducanu se je nadaljevala tudi v polfinalu, v katerem je Britanka s 6:1 in 6:4 izločila favorizirano 17. nosilko Mario Sakkari. Vse od kvalifikacij do zmage v polfinalu je tako nanizala devet zaporednih zmag in osvojila osemnajst zaporednih nizov!

Dvoboj je začela nekoliko v krču, a kljub temu v prvih dveh servisnih igrah obranila kar sedem žogic za odvzem servisa ter povedla že s 5:0, preden je Grkinja osvojila prvo igro.

“Obstajajo kakšna pričakovanja? Sem kvalifikantka, vsaj na papirju na meni ne bi smelo biti pritiska,” je po zmagi o nastopu v finalu z nasmeškom na obrazu dejala Raducanujeva.

Fernandezova izločila kopico favoritinj

Podobno navdušujoča je tudi zmaga eno leto starejše Kanadčanke Leylah Fernandez. Šele 73. igralka s svetovne WTA lestvice je izločila drugopostavljeno Aryno Sabalenko s 7:6 (3), 4:6 in 6:4. Na poti do finala je Leylah izločila branilko naslova Naomi Osaka, trikratno zmagovalko OP ZDA Angelique Kerber in peto nosilko Elino Svitolina.

“Tako sem si želela uvrstitve v finale, res sem si. Borila sem se za vsako točko. Ne vem, kako sem sploh osvojila zadnjo točko, a sem srečna, da sem jo,” je v ekstazi po zmagi žarela Fernandezova.

Izbruh čustev Leylah Fernandez, foto: Guliverimage.

Kanadčanka in Britanka sta se tako vpisali v zgodovino in postali prvi najstniški dvojec v finalu grand slama v New Yorku po letu 1999, ko sta se v finalu pomerili takrat 17-letna Serena Williams in 18-letna Martina Hingis. Če se po jutru dan pozna, je pred Emmo in Leylah fantastična kariera. Williamsova je osvojila 23 in Hingisova pet turnirjev največje četverice in vse se je začelo v New Yorku.

Emma se je v zgodovino zapisala še z dosežkom, da je postala prva kvalifikantka, ki se je v odprti eri tenisa uvrstila v finale turnirja za grand slam. Prav tako pa bomo od leta 1968, ko se je začela odprta era tenisa, videli prvi finale turnirja za grand slam dveh nepostavljenih igralk ali igralcev.

Moška polfinala bosta na sporedu danes. Ob 21. uri se bosta pomerila Daniil Medvedjev in Felix Auger Sliassime, v noči na soboto še Novak Đoković in Alexander Zverev.