Zverev rešil svojo kožo; izpadel četrti nosilec

ATP 30. Maj 202118:11 > 22:43 0 komentarjev
Alexander Zverev. Foto: guliverimage

Danes se je začel drugi teniški Grand Slame sezone: Odprto prvenstvo Francije. Že prvi dan pa je prinesel veliko zanimivega dogajanja. Posloviti se je na primer moral Dominic Thiem, četrti nosilec turnirja.

Avstrijec je moral priznati premoč 35-letnem Špancu Pablu Andujarju. Ta je bil boljši po pravem teniškem maratonu. Dvoboj je trajal 4 ure in pol, zavlekel pa se je v peti niz. Španec je zmagal s 4:6, 5:7, 6:3, 6:4 in 6:4.

Dominic Thiem je veljal za enega izmed favoritov turnirja. Gre namreč za izvrstnega tenisača na pesku, ki pa letos svoje peščene forme še ni našel. Tudi v Franciji – Thiem je namreč šele prvič v karieri izpadel v prvem krogu Odprtega prvenstva Francije. Na tem turnirju je dvakrat že nastopal tudi v finalu (v letih 2018 in 2019), obakrat pa je izgubil proti Špancu Rafaelu Nadalu.

Za Pablom Andujarjem je na drugi strani izjemno produktiven mesec maj. 35-letni španski tenisač je namreč na turnirju v Ženevi ugnal Švicarja Rogerja Federerja, sedaj je bil boljši še od Dominica Thiema. Trenutno zaseda 80. mesto na ATP lestvici. V drugem krogu ga čaka zmagovalec dvoboja med Radujem Albotom in Federicom Delbonisom.

Težko delo je imel tudi Nemec Alexander Zverev, 6. nosilec turnirja, ki je v petih nizih premagal svojega rojaka Oscarja Otta s 3:6, 3:6, 6:2, 6:2 in 6:0. Zverev se je moral tako reševati po zaostanku z 2:0 v nizih, tokrat pa je ohranil mirno glavo in dobil naslednje tri. Pri tem je oddal le štiri igre.