Polona Hercog brez nastopa na glavnem turnirju

Tenis 8. Avg 202119:04 0 komentarjev
Polona Hercog Foto: AP Photo/Christophe Ena

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se ni prebila na glavni del turnirja WTA v Montrealu z denarnim skladom 1.560.419 evrov. V zadnjem krogu kvalifikacij je 85. igralko sveta s 7:5 in 6:3 premagala Čehinja Tereza Martincova.

Čehinja, 62. igralka na lestvici WTA, je imela že v osmi igri drugega niza na servis Slovenke štiri zaključne žogice za zmago, a se je Hercogova ubranila. V naslednji igri je Mariborčanka prišla do dveh priložnosti za odvzem servisa nasprotnici in znižanje zaostanka na 4:5 v igrah, a ju ni izkoristila, je pa zato Martincova izkoristila sedmo zaključno žogico za zmago v drugem nizu s 6:3. Dvoboj je trajal uro in 44 minut.

Glavni del turnirja, ki izmenično poteka v Montrealu in Torontu, se bo začel v ponedeljek, na njem pa bodo tekmovale tudi štiri nekdanje zmagovalke tega turnirja, in sicer Čehinja Petra Kvitova (2012), Romunka Simona Halep (2016, 2018), Ukrajinka Elina Svitolina (2017) in domačinka Bianca Andreescu, ki bo branila zmago iz leta 2019.