En dvajsetletni biser niza poškodbe, drugi angažiral nedavnega zapornika

ATP 19. Okt 202313:47 0 komentarjev

Zmagovalec Wimbledona Carlos Alcaraz je danes dejal, da bo zaradi poškodbe hrbta in stopala izpustil turnir ATP naslednji teden v Baslu. "Letos na žalost ne bom mogel igrati v Baslu," je 20-letnik zapisal na Instagramu in dodal, da še vedno upa, da bo dokončal sezono.

“Imam težave z levim stopalom in utrujenostjo mišic v spodnjem delu hrbta, kar potrebuje zdravljenje, da lahko igram do konca sezone. Upam, da se kmalu vidimo,” je še zapisal španski zvezdnik.

Drugi igralec sveta Alcaraz je letos odigral 72 dvobojev na turneji ATP in osvojil šest naslovov, zadnjega julija v Wimbledonu, kjer je v finalu petih nizov premagal število 1 na svetu, Srba Novaka Đokovića. Nato je izgubil v polfinalu OP ZDA, v Pekingu se je uvrstil med zadnje štiri, preden je prejšnji teden izpadel na mastersu v Šanghaju v osmini finala.

Alcaraz je prijavljen še za igranje na pariškem mastersu od 30. oktobra dalje in se je že uvrstil na finale ATP v Torinu, ki se bo začel 12. novembra. Za to, da do konca sezone na prvem mestu ATP lestvice prehiti Đokovića, ima igralec iz Palmarja blizu Murcie le še pičle možnosti.

“Diamant, ki ga je potrebno izbrusiti”

Šesti igralec sveta Holger Rune je minuli mesec prekinil sodelovanje s francoskim trenerjem Patrickom Mouratouglujem in najel Nemca Borisa Beckerja. Slednji se po finančnih goljufijah in prestani zaporni kazni vrača na teniško turnejo. “Lahko potrdim, da sem novi trener Holgerja Runeja,” je dejal trikratni zmagovalec Wimbledona za teniški podkast Eurosporta “Das Gelbe vom Ball” oziroma Rumena od žoge.

Zdaj 55-letni Nemec je razkril, da je z 20-letnim zvezdnikom iz Danske v stiku že dlje časa. “Zdaj je pravi čas. Moj koledar to dopušča in Holger me je vedno zanimal, ker je tako predan in temperamenten na teniškem igrišču.” Zanj je Rune, ki je šesti igralec na svetovni lestvici, “neobdelan diamant, ki ga je treba brusiti”.

Becker je bil nazadnje spet na dolžnosti televizijskega strokovnjaka, potem ko so ga decembra lani izpustili iz zapora zaradi davčnih prekrškov v Veliki Britaniji. Nekdanji igralec svetovnega kova je kot trener med letoma 2013 in 2016 slavil uspehe tudi s 24-kratnim zmagovalcem turnirjev za grand slam Novakom Đokovićem. Tako kot Srb, ima tudi Rune čustvene izbruhe, ki so bili Beckerju “všeč”, kot je dejal. “To je dovoljeno. Trener in ekipa ustvarita oazo, v kateri mora igralec to izpustiti, dati iz sebe ven – če se potem opraviči in spet dela zbrano. Takrat sem kot profesionalec naredil isto,” je dejal Becker.

Becker s svojim dekletom Lilian de Carvalho Monteiro spremlja finale mastersa v Rimu, kjer ga je Rune navdušil v dvoboju proti Danilu Medvedjevu; FOTO: Guliverimage

Prvič bo uradno skrbel za Runeja že na turnirju ATP v Baslu, ki se začne v ponedeljek. Nato mu želi pomagati, da se prek pariškega mastersa v Bercyju uvrsti na finale ATP v Torinu: “To je velik cilj in to je najina naloga.” Rune je sicer včeraj proti Miomirju Kecmanoviću izgubil v 2. krogu ATP turnirja serije 250 v Stockholmu. Zaradi težav s hrbtom je Danec od Wimbledona dalje dobil le eno tekmo, izgubil jih je devet.