V Cincinnatiju za zmago Zverev in Rubljov

ATP 22. Avg 20216:55 > 7:03 0 komentarjev
Andrej Rubljov, foto: Guliverimage.

V finalu teniškega mastersa v ameriškem Cincinnatiju se bosta pomerila Rus Andrej Rubljov in Nemec Alexander Zverev. Na turnirju z nagradnim skladom 5,4 milijona dolarjev (približno 4,62 milijona evrov) je ruski teniški igralec v polfinalu ugnal rojaka Danila Medvedjeva z 2:6, 6:3, 6:3. V drugem polfinalu je bil Nemec Alexander Zverev prav tako po treh nizih boljši od Grka Stefanosa Cicipasa.

Rubljov bo v 13. finalu v karieri naskakoval deveto lovoriko, največjo doslej v karieri. Letos je sicer slavil v nizozemskem Rotterdamu, poražen pa je bil v finalu travnatega turnirja v nemškem Halleju.

Tokrat je bil Rubljov v drugem delu dvoboja boljši tekmec proti Medvedjevu. Do danes je na štirih medsebojnih obračunih vselej izgubil, osvojil pa ni niti niza. V Cincinnatiju je prekinil oba uroka in slavil po dveh urah in 16 minutah.

V finalu se bo pomeril z olimpijskim prvakom, Nemcem Alexandrom Zverevom, ki je bil v napetem drugem polfinalu s 6:4, 3:6 in 7:6 (3) uspešnejši od Grka Stefanosa Cicipasa. Nemec tako nadaljuje izjemno serijo. Trenutno je v nizu desetih zaporednih zmag, nazadnje je izgubil v začetku julija, ko ga je v Wimbledonu izločil Kanadačan Felix Auger – Aliassime.

Bartyjevo čaka švicarska zapreka

Avstralka Ashleigh Barty bo v nedeljo igrala v finalu turnirja serije WTA 1000 v ameriškem Cincinnatiju. V polfinalu turnirja z nagradnim skladom 2,115 milijona dolarjev (približno 1,81 milijona evrov) je ugnala Nemko Angelique Kerber s 6:2, 7:5.

Petindvajsetletna Bartyjeva, letošnja zmagovalka Wimbledona, je za zmago in šesti finale na turnirjih serije WTA 1000 potrebovala uro in 16 minut.

Ashleigh Barty, foto: Guliverimage.

Predvsem v drugem nizu je pokazala psihično stabilnost in v dvoboju vse boljšo trikratno zmagovalko turnirjev za grand slam strla v odločilnih trenutkih drugega niza.

V nedeljo se bo Avstralka merila v 19. finalu na najvišji ravni, na svojem računu pa ima 12 lovorik. Letos je že petkrat igrala v finalu, poleg Wimbledona pa je dobila še turnir v Melbournu, Miamiju in Stuttgartu. Izgubila je le v finalu Madrida.

Za prvo lovoriko v Cincinnatiju se bo pomerila s Švicarko Jil Teichmann, ki je v drugem polfinalu premagala Čehinjo Karolino Pliškovo.