Hiter konec za Nadala, Medvedjev in Cicipas brez težav

ATP 18. Jan 202313:30 0 komentarjev
Rafael Nadal

Odprto prvenstvo Avstralije se je za enega izmed favoritov Španca Rafaela Nadala ekspresno hitro končalo. V 2. krogu ga je v treh nizih s 6:4, 6:4 in 7:5 odpihnil Američan Mackenzie McDonald. Branilec lanske zmage je ob koncu drugega niza zaprosil za zdravniško pomoč, imel težave z gibanjem, na koncu pa je moral po dveh urah in 31 minutah priznati premoč za mnoge nepoznanemu tekmecu. Rus Danil Medvedjev in Grk Stefanos Cicipas sta se zanesljivo uvrstila v tretji krog.

Dvakratni zmagovalec Melbourna v letih 2009 in lani je bil tudi pred poškodbo daleč od svoje prepoznavne ravni. Že od prihoda v Avstralijo, kjer je izgubil tudi oba posamična obračuna na pokalu United, nikakor ni našel prave igre.

Šestintridesetletnik z Mallorce je prvič izgubil v drugem krogu OP Avstralije, pred tem pa je dvakrat zaradi poškodbe odpovedal udeležbo v deželi tam spodaj (2006, 2013). Enkrat je izgubil že v prvem krogu (2016).

“Je velik šampion, v kakršnemkoli položaju se že znajde, se nikoli ne bo predal. Tudi v načetem stanju je vedno težko premagati tako velikega tekmeca. Moral pa sem ostati osredotočen na svojo igro, malce pa me je njegova poškodba vseeno iztirila,” je priznal Kalifornijec. V tretjem krogu se bo pomeril z zmagovalcem obračuna med Japoncem Yoshihitom Nishioko in Čehom Daliborjem Svrčino.

Američan do zmage kariere

McDonald, sicer 65. igralec lestvice ATP, pa je na drugi strani dosegel šele drugo zmago v 15 obračunih nad igralci najboljše deseterice. To mu je leta 2019 uspelo proti Argentincu Juanu Martinu Del Potru v Delray Beachu.

Veliko težav tudi za Augerja-Aliassima

Ogromno težav je imel tudi Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Polfinalist OP ZDA leta 2021 in lanski četrtfinalist v Melbournu je že v prvem dvoboju izgubil niz proti rojaku Vaseku Pospisilu, tokrat pa je v drugem krogu izgubil prva dva proti Slovaku Alexu Molčanu.

V nadaljevanju je 22-letnik iz Montreala zaigral bolje in po treh urah in štirih minutah s precej boljšim tenisom slavil s 3:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Brez težav pa je napredoval lanski polfinalist OP ZDA, Američan Frances Tiafoe. Štiriindvajsetletnik je s 6:4, 6:4, 6:1 premagal 17-letnega Kitajca Junchenga Shanga.

#social-embed_1

Medvedjem boljši od Američana

Dvakratni finalist OP Avstralije Medvedjev (2020, 2022) je imel v drugem krogu kljub zmagi v treh nizih več dela kot v prvem, ko je ugnal Američana Marcosa Girona.

Andrej Medvedjev

V prvem nizu je imel kar štirikrat prednost odvzema servisa, a je šele ob zadnji prednost zadržal in osvojil niz. Nato je lanski finalist OP Avstralije proti domačinu zaigral bolj sproščeno ter preostala niza dobil s 6:2, na igrišču pa se je potil dve uri in 22 minut.

Zanesljiv tudi Cicipas

Kmalu za njim je v drugi krog napredoval tudi tretji nosilec Cicipas. Dve leti mlajši Atenčan je imel še največ težav proti domačinu Rinkyju Hijikati na začetku tretjega niza, ki pa ga je kljub vsemu zanesljivo dobil s 6:2. Prva dva sta mu pripadla s 6:3, 6:0, napredoval pa je po uri in 32 minutah.