Sijajna Kaja Juvan odpihnila favorizirano Rusinjo

Tenis 15. Jan 20247:03 0 komentarjev
Kaja Juvan
Kaja Juvan Foto: Profimedia

Najboljši slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta ponoči začeli nastope na prvem grand slamu sezone, odprtem prvenstvu Avstralije. Juvan je v Melbournu pripravila presenečenje in gladko odpravila 23. nosilko, Rusinjo Anastazijo Potapovo, 29. igralko na svetovni lestvici. Zidanšek pa je obstala v uvodnem krogu.

Juvan, ki je pred grand slamom na svetovni lestvici zasedala 109. mesto, je odločno začela nastope na peti celini. Proti 29. igralki na svetu Potapovi je zaigrala silovito in po uri in 11 minutah igre slavila gladko zmago s 6:1 in 6:4.

V drugem krogu se bo Ljubljančanka pomerila z boljšo iz dvoboja med rusko kvalifikantko Anastazijo Zaharovo, 191. igralko na svetovni lestvici, in izkušeno Kazahstanko Julijo Putincevo, 64. na svetu.

Tamara Zidanšek le do ene igre

Medtem pa najboljša slovenska igralka na svetovni lestvici (98. mesto na WTA) Zidanšek v uvodnem krogu prvega turnirja za veliki slam v sezoni ni bila kos Nadji Podorski, 65. na lestvici WTA.

Tamara Zidanšek
Tamara Zidanšek Foto: Profimedia

Argentinka je bila po uri in 15 minutah od Konjičanke boljša s 6:1 in 6:0.

“Ne najboljši, a dober tenis”

Četrta nosilka Coco Gauff premagala Slovakinjo Anno Karolino Schmiedlovo. Devetnajstletna zmagovalka odprtega prvenstva ZDA je bila boljša s 6:3 in 6:0. “Danes sem bila nekoliko nervozna pred tekmo. Verjetno se je to poznalo. Uspelo se mi je umiriti in nato igrati svoj dober, ne najboljši, a dober tenis,” je povedala Gauff, ki je pred Melbournom na turnirju v Aucklandu ubranila naslov. V drugem krogu jo čaka nepostavljena rojakinja Caroline Dolehide.

Hitro pa se je od grand slama poslovila Vondroušova, ki je presenetljivo z 1:6 in 2:6 izgubila proti ukrajinski kvalifikantki Dajani Jastremski, 93. igralki s svetovne lestvice. Čehinja je zaradi poškodbe izpustila turnir v Adelaide in dejala, da ima tudi težave z ramo.

“Nisem veliko trenirala pred turnirjem, saj sem bila poškodovana. Odigrala je dober dvoboj, jaz nisem igrala dobro in zato sem izgubila,” je po porazu dejala Vondroušova. Ta je s tem postala trenutno najvišja nosilka, ki je že končala nastope v Melbournu.

Glavna atrakcija večernih tekem, ob 11. uri po slovenskem času, bo 26-letna novopečena mama Naomi Osaka, ki se je od tenisa umaknila septembra 2022. Po julijskem rojstvu deklice Shai se je japonska zvezdnica odločila, da se vrne za letošnjo sezono. V prvem krogu ji bo nasproti mreže stala 16. nosilka, Francozinja Caroline Garcia.