V Kanadi rusko-ameriški in italijansko-češki finale

ATP 15. Avg 20217:50 0 komentarjev

Na dveh teniških turnirjih v Kanadi so znani finalisti. Na turnirju ATP v Torontu se bosta za prvo mesto merila Danil Medvedjev in Reilly Opelka, na turnirju WTA v Montrealu pa Karolina Pliškova in Camila Giorgi.

Prvi nosilec turnirja, Rus Medvedjev se je zanesljivo uvrstil v finalni dvoboj turnirja ATP v Torontu z nagradnim skladom 3,488 milijona dolarjev (2,97 milijona evrov). Njegov tekmec v boju za zmago bo Američan Opelka, 32. igralec s svetovne lestvice.

Ta je priredil presenečenje v Torontu in v polfinalu po treh nizih premagal favoriziranega tekmeca, Grka Stefanosa Cicipasa. Čeprav je zaostajal za niz se je 23-letnik vrnil v igro in po dveh urah in 32 minutah igre v pravem trilerju s 6:7 (2), 7:6 (4) in 6:4 premagal tretjega nosilca.

Opelki je uspelo v dvoboju doseči 17 asov ter 27 winnerjev ter šokirati polfinalista letošnjega odprtega prvenstva Avstralije Cicipasa.

“Igral sem odlično. Tovrstna igrišča ustrezajo moji igri, ni naključje, da je v drugem polfinalu John Isner,” je po odmevni zmagi dejal Opelka, ki si je priigral svoj prvi finale mastersa 1000.

Drugi igralec sveta Medvedjev, ki je bil finalist Toronta 2019, pa je imel vseeno lahko delo z Isnerjem in ga je premagal v manj kot uri. Po 54 minutah igre je zmagal z dvakrat po 6:2.

Giorgijeva po prvi turnir

Čehinja Karolina Pliškova in Italijanka Camila Giorgi sta se uvrstili v finale teniškega turnirja WTA v Montrealu z nagradnim skladom 1,835 milijona dolarjev (1,56 milijona evrov). Finalistka Wimbledona Pliškova bo lovila svoj 17. naslov na turnirjih WTA, medtem ko si je Giorgijeva prvič v karieri priigrala finale.

Četrta nosilka Pliškova je v polfinalu s 6:3 in 6:4 presenetila prvo nosilko, Belorusinjo Arino Sabalenka.

“To je super, da sem se letos uvrstila še v en finale. Mislim, da sem danes igrala zelo zanesljivo. Vse, kar sem si zamislila, mi je uspelo. Igrala sem pametno,” je po zmagi nad prvo nosilko dejala Pliškova.

Nepostavljena igralka Giorgijeva, šele 71. igralka z lestvice WTA, pa si je finale priigrala z zmago nad Američanko Jessico Pegula, s katero se je merila dve uri in 11 minut, na koncu pa zmagala s 6:3, 3:6 in 6:1.