Elise Mertens prva finalistka v Linzu

WTA 14. Nov 202017:25 > 17:36
sport klub

Belgijka Elise Mertens se je uvrstila v finale WTA turnirja v Linzu, potem ko je z 2:6, 6:1 in 7:5 premagala Rusinjo Jekaterino Aleksandrovo.

21. igralka lestvice WTA bo osmič v kateri igrala v finalu turnirja serije WTA.

V prvem nizu je bila Rusinja precej boljša in z dvema breakoma prišla do zmage s 6:2. V drugem je bila slika obrnjena, Belgijka je tekmici odvzela vse tri servisne igre in niz dobila s 6:1.

Odločilni tretji niz se je začel s tremi zaporednimi breaki, nato pa sta obe umirili svoj servis in Belgijka je pri 5:4 servirala za zmago. Aleksandrova je hitro prišla do 40:0 in izkoristila tretjo break priložnost, ter izenačila na 5:5. Mertens ji je nato vrnila milo za drago, sama na servis tekmice prišla do 40:0 in v drugem poskusu prišla do breaka. Belgijka je nato zanesljivo odservirala in se veselila zmage s 7:5.

Mertens je nazadnje WTA turnir osvojila februarja 2019, ko je bila zmagovalka v Katarju. V finalu se bo srečala z zmagovalko dvoboja Sabalenka – Krejčikova.