Singapur: Carolini maraton s Kvitovo

WTA 23. Okt 201816:35 > 16:39
Clive Brunskill/Getty Images Sport

Danska tenisaćica Caroline Wozniacki je prišla do prve zmage na zaključnem turnirju sezone, ko je v drugem krogu v treh nizih premagala Čehinjo Petro Kvitovo.

Branilka naslova Caroline Wozniacki je slavila s 7:5, 3:6, 6:2 po dveh urah in 19 minutah igre.

Za Kvitovo je to drugi poraz v Singapurju, kar močno zmanjša njene možnosti za uvrstitev v polfinale. Danka je prvič v zadnjih štirih letih slavila proti dvakratni prvakinji Wimbledona.

Odigrala sem veliko bolje kot v nedeljo, mislim, da sem se dobra branila, servirala in se gibala. Proti Petri se je potrebno držati svoje igre, poskušala sem ostati osredotočena in ji vrnem čim več žogic. Verjela sem in se borila do konca,” je komentirala svojo zmago Caroline Wozniacki.

Danka je odlično servirala, uspeli so ji trije asi in dobila osem brejk žogic od svoje nasprotnice. Po brejk zaostanku v drugem nizu je zmagovalka Australia Opna zahtevala zdravniški timeout zaradi poškodbe kolena, a vseeno uspela priti do izenačenja na 3:3. Izgubila je naslednje tri igre, kar je privedlo do odločilnega niza. Takrat se je uspela prebuditi, dvakrat je vzela servis nasprotnici in edino brejk žogico, ki jo je Kvitova imela v tretjem nizu.

Zaključni turnir sezone se igra za nagradni sklad 7 milijonov dolarjev.