Nor preobrat Osake za zmago proti Vekićevi

WTA 26. Apr 201917:23 > 17:25
Alex Grimm, Getty Images Sport

Hrvaška tenisačica Donna Vekić je zapravila sijajno priložnost za zmago proti prvi igralki sveta Naomi Osaki. Vekićeva je v četrtfinalu WTA turnirja v Stuttgartu celo servirala za zmago, a na koncu ostala praznih rok.

Donna Vekić, trenutno 25. igralka sveta, je proti Japonki izgubila s 3:6, 6:4 in 7:6 (4). Dvoboj je trajal dve uri in 20 minut, Japonko pa v polfinalu čaka boljša iz para Viktorija Azarenka – Anett Kontaveit.

Osaka je prvi niz dobila po brejku v šesti igri, ko je izkoristila tudi edino priložnost za odvzem servisa v prvem delu igre. V drugem nizu je to uspelo Vekićevi, kar je pomenilo, da bomo pospremili pravi maraton.

Vekićeva je v tretjem nizu ves čas dominirala in s hitrim brejkom povedla s 3:0. Po še ene odvzetem servisu je vodila že s 5:1, nato pa povsem odpovedala.

Osaka je z dvema brejkoma in štirimi zaporednimi igrami izenačila na 5:5, nato pa po podaljšani igri prišla do polfinalne vstopnice.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Petra Kvitova in Kiki Bertens.

Turnir v Stuttgartu lahko spremljate na kanalih televizije Sportklub.