Hercogova nemočna proti rutinirani Zvonarjovi

Tenis 20. Apr 202115:46 > 16:20 0 komentarjev
sport klub

Vera Zvonarjova po uri in šestnajstih minutah boljša od Polone Hercog s 6:3 in 6:3

Dvoboj se je začel odlično za Polono, po izgubljeni uvodni igri je prišla do delnega izida 11:1 v točkah, imela dve žogici za vodstvo s 3:1 pri lastnem začetnem udarcu, a Zvonarjova je prevzela diktirno palico in z delnim izidom 5:1  v osvojenih igrah dobila prvi niz z rezultatom 6:3. Hercogova je bila prekratka in s svojimi spin udarci ni uspela premakniti Vere za osnovno črto, Rusinja pa je predvsem navduševala z zadevanjem udarcev vzdolž črte.

Drugi niz je v prvih sedmih odigranih igrah vseboval kar pet brejkov, kazalo je tudi na šestega, a je Zvonarjova obranila zaostanek 30:40, pobegnila na 5:3 in v naslednji igri še šestič na dvoboju odvzela servis Mariborčanki. Vera je resnično odigrala zelo rutinirano in konstantno, Polona pa s svojim forhendom ni mogla diktirat točk in pomikati nasprotnico v obrambni položaj. Tudi servis Hercogovi ni dobro služil, saj je dobila je 47% točk na svoj servis, za razliko od Zvonarjove, ki jih je dobila 57%.

Z zmago si je Rusinja zagotovila nastop v drugem krogu carigrajskega turnirja, bodisi proti drugi nosilki Petri Martič, bodisi na pesku sila neugodni Francozinji Fioni Ferro.

Slovenka pa se bo odpravila v Madrid, ker bo naslednji teden poizkušala priti čez sito kvalifikacij.