Jurakova in Klepačeva z zmago odprli Cincinnati

Tenis 17. Avg 202120:45 0 komentarjev
Naveza Jurak/Klepač. Foto: Guliverimage

Slovensko-hrvaško naveza Andreja Klepač/Darija Jurak je v prvem krogu turnirja dvojic v Cincinnatiju premagala češko dvojico Marie Bouzkova/Lucie Hradecka s 4:6, 6:3 in 10:7. S tem sta se odlično pobrali po finalnem porazu tekmovanja dvojic v Montrealu.

Torkovo srečanje sta Slovenka in Hrvatica sicer slabo odprli, saj sta že v prvi igri prvega niza izgubili začetni udarec, enako pa se jima je zgodilo tudi v tretji igri. Češki tekmici sta hitro povedli s 3:0 in kljub brejku Klepačeve in Jurakove v četrti igri niz uspešno pripeljali do konca – dobili sta s 6:4.

Tudi začetka drugega niza slovenska in hrvaška tenisačica nista začeli obetavno. Izgubili sta servis, a se pravočasno prebudili ter po dveh zaporednih brejkih povedli s 4:1. Niz sta brez večjih težav po 36 minutah dobili s 6:3 in skupno izenačili na 1:1.

Tretji niz je po prekinitvi zaradi dežja potekal zelo hitro, Jurakova in Klepačeva pa sta ga dobili z 10:7 in se z zmago z 2:1 prebili v osmino finala. Po zmagi na turnirju v San Joseju in finalnem porazu v Montrealu bosta v Cincinnatiju napadali še tretji zaporedni finale, na tekmovanju v zvezni državi Mason sta osmi nosilki.