Kauzerju se nastop ni posrečil, ostal je brez finala

Slovenci na OI 30. Jul 20217:47 > 10:26 0 komentarjev

Slovenski kajakaš Peter Kauzer se je v polfinalni olimpijski preizkušnji slabo odrezal. V zgornjem delu ga je zadržala vodna past, v cilju pa je srebrni iz Ria zaostal preveč.

Kauzer je v včerajšnjih kvalifikacijah dosegel 11. najboljši čas in se brez večjih težav uvrstil v polfinale. Tu se mu nastop ni posrečil. Že dva tekmovalca pred koncem je bilo jasno, da ga v finalu ne bo.

Po spodletelem nastopu je za RTV povedal: “Nisem se počutil najbolje, sem zelo slabo spal, dolgo nisem mogel zaspati. Nisem se počutil dobro, niti na ogrevanju, niti na štartu. A naš šport je pač tak, če ne steče, ne steče. Veslal sem bolj na silo in rezultat je temu primeren.”

37-letni Kauzer je nastope v Tokiu končal na 12. mestu. V finale se je uvrstilo prvih deset tekmovalcev, Kauzer je za njimi zaostal za 65 stotink sekunde.

V finalu je svojo moč pokazal Čeh Jiril Prskavec, ki je prepričljivo osvojil naslov olimpijskega prvaka. Srebro je osvojil  Slovak Jakub Grigar, bronasto odličje pa Nemec Hannes Aigner.