Čeh zanesljivo v olimpijski finale

Atletika 30. Jul 20217:05 > 8:11 0 komentarjev
Kristjan Čeh. Foto: AP Photo/David J. Phillip

Metalec diska Kristjan Čeh se je zanesljivo uvrstil v finale olimpijskih iger. V Tokiu je v kvalifikacijah vrgel 65,45 metra in se zanesljivo uvrstil v finale.

Slabih 65 metrov in pol je bil tretji rezultat kvalifikacijskega dela. Najboljši v kvalifikacijah je bil Šved Daniel Stahl, ki je edini presegel mejo 66 metrov, ki velja za avtomatično kvalifikacijsko normo za finale. Drugo mesto je dosegel Litovec Andrius Gudžius, tretje pa Čeh.

22-letni Kristjan Čeh je po svojem nastopu za RTV povedal: “Imel sem povečan srčni utrip. Bil sem zelo nervozen, vseeno pa sem si s prvim metom zagotovil finale.”

Čeh je dodal: “Nisem še pokazal vsega, danes sem bil bolj zadržan, v finalu pa bo drugače.”

Mihalinec Zidar obstala v kvalifikacijah

Manj sreče je imela tekačica Maja Mihalinec Zidar, ki je izpadla v kvalifikacijah teka na 100 metrov. Polfinale je zgrešila za 33 stotink sekunde. Vseeno je tekla svoj najboljši čas sezone z 11,54. Njen osebni rekord znaša 11,27 sekunde, a vseeno ne bi bil dovolj za preboj v polfinale. Mihalinec Zidar z nastopi v Tokiu še ni končala, čaka jo še nastop na 200-metrski razdalji.

Današnji nastop čaka še tekačico Klaro Lukan, ki bo nastopila v teku na 5000 metrov.